akış (417)

 • 416.

  "la la land" hakkında :
  böyle bişeye çok kötü demeyi sevmem genelde ama baya kötü. hani müzikal sevmeme gibi bi huyum da yok. çok severim esasen. bilemiyorum altan, uzun süredir bu kadar kötü bir film izlememiştim. gerçi izleyeli 2 haftayı geçti. cacıktan da öteydi benim için. cheesy, bayik, mal adam sandlerli sandy wexler filminden bile ne kadar keyif aldım, güldüm ettim. kötünün de kötüsüydü ya. durduramıyorum kendimi, hele o kibirli ağzına vurma hissiyatı dogdurtan sivri salatalık turşusu ryan gosling iyice çekilmez hale getirdi halbuki severim onu. piyano çalsa konuşmadan iyidi çok memnundum. anca dikbaslilik yapsın. emma desen iyi anladık çok iyi oyuncusun tamam mimiklerin var tamam emma en mimikli minik sensin. bitmeyen vıcık vıcık, bence sanatsalliktan uzak, uzun uzadıya tekrarli dans ve müzik sahneleri izlerken kendimi yolmayi istettirdi. 5, 10 saniye aralarla ileri sarma durumunda kaldım. filmde beğendiğim tek şey piyanoydu. teşekkürler iyi günler. beğenmeyen insanları gerçekten kucaklıyorum. saolsunlar.

  pancaketea, #596264 | 53 dk önce


 • 415.

  "süslü sözlük günlük" hakkında :
  ya olmasaydı ben ne yapardım ? sesini duyup, gözlerine bakmak öyle güzel ki. fotoğraflarını açıp bakmak bile yetiyor. içim huzur doluyor sanki. bazen ekrana yaslıyorum başımı uzak olduğunda bile en yakınımda oluyor. iyi ki var, iyi ki seviyorum :)

  orihime, #596259 | 1 saat 18 dk önce

 • 414.

  "kinoa" hakkında :
  pişirince besin değerlerinin yarıdan fazla düştüğünü duyduğum ama üşenip de bilimsel bir kanıt aramadığım besin. "superfood"gillerdendir. benim çok ilgimi çekmiyor mainstream oluşundan dolayı ama amaranth denilen bir başka superfoodu deneyebilirim bunun yerine. onun da içinde bol protein varmış.

  nagini, #596254 | 2 saat 13 dk önce

 • 413.

  "süslü sözlük günlük" hakkında :
  bazen canım çok yanıyor. aslında itiraf edeyim çoğu zaman acılad,ağlamalar,sızlamalar bana saçma gelir. başkalarında olunca anlam bulamam bunlarda. ama içinde olunca insan farklı çok farklı. hayatımda adını koyamadığım eksiklikler hissediyorum. sürekli bir şey eksik sokakta yürürken,su içerken,otobüse binerken belki müzik dinlerken hep bir şey eksik. birinin varlığı eksik. dedemi çok özledim. onun yanımda olmaması canımı yakıyor. kalbime hançerler saplıyor. boğazım tıkanıyor iliklerime kadar hissederek yaşıyorum acıyı. başıma giren ağrı,titreyen ellerim bacaklarım. ama yaşıyorum bir şekilde nasıl yaşıyorum peki? sanki arkamdan bir ip bağlamış beni kendine ayakta tutmaya çalışıyor. kimseyle dedemi paylaşmam aslında oturup anlatmam aileme arkadaşlarıma. ağlamam gözlerinin önünde sanki dedemi özlemek ayıp gibi günah gibi. aptalca güçlü insan profili ayakları işte bu özelliğim de dedemin öldüğü günden kalma. uzun zamandır yazdıklarımı kendime sakladım. ama yetmiyor birileri duysun okusun anlasın istiyorum beni. onlarda hissetsin koysunlar yerlerine beni. okusunlar ki azalsın acım.

  kendime itiraf edemesem de çok duygusalım belki de dünya gibi acımasız bir yere uygun değilim. kaldıramıyorum eyvallah diyip geçemiyorum, devam edemiyorum herkes gibi olamıyorum. bazen o kadar ağlıyorum kendimi o kadar güçsüz hissediyorum ki. iklim aynaya bak ve utan diyorum. güçsüzlüğünden ezikliğinden korkaklığından utan. bakıyorum aynaya kaşlarım çatmış kıpkırmızı gözler damlalar cildimde yol alıyor hızlı hızlı. kendimi aciz görmeye dayanamıyorum. gözlerimde babamı görüyorum. dayanamıyorum. kaçtığım her şey suratımda. kaçmak istiyorum en iyi yaptığım şeye dönüyorum ağlamaya. dedemi düşünüyorum çocukluğunda yaşadıklarını babasının nasıl bir adam olduğunu nasıl şartlar altında büyüdüğünü. soğuklarda karnı aç bir çocuk belki. babasından dayak yiyen çocuk. sonra o benim çocuğum gibi oluyor. annesi gibi hissediyorum öyle üzülüyorum. ve final hastalığı serumlar zayıflaması geliyor aklıma. ama yine çocuğum gibi çocuk gibi. kan veriyorlar ona sürekli. yorgun bitkin dışarıya bakıyor. yaşadığı boktan hayatı düşünüyor belki. elimden hiçbir şey gelmiyor o zaman da şimdi de... keşke daha çok vakit geçirseydik diyorum. ama o zaman daha çok bağlanırdım ona. şuan çektiğim acı pire kalırdı belki yanında. ben bu gece kayboldum.. bu karanlıkta,sessizlikte,bu çaresizlikte.

  bu gece güzel şeyler umutlu sözler yazmak isterdim. ama benden bu kadar çıkıyor.

  iklim, #596250 | 2 saat 26 dk önce

 • 412.

  "günlük tutmak" hakkında :
  yazı yazmayı öğrendiğimden beri sayısız günlük tutma girişiminde bulundum, tabi hepsi başarısız oldu. en sonuncusu lisede aşık olduğumdaydı, o olağanüstü duyguları kaydetme ihtiyacı duyup tam hayalimdeki gibi bir defter almıştım. sonra olaylar en olmasını istemediğim şekilde gelişti ki o uçuşarak aldığım deftere şuan ders notu yazıyorum :d olsun ilim irfan yoluna gitti en azından. yaşım ilerleyince de hatırlamanın değil unutmanın daha büyük bir lütuf olduğunu öğrendim zaten, günlük tutma maceram da böylelikle sona erdi.

  reblfleur, #596245 | 3 saat 7 dk önce


 • 410.

  "coachella" hakkında :
  coachella diye yazılır koçyalı diye okunur

  edit : ciddiye alanları öpüp bir tane cambridge advanced learner's dictionary hediye ediyorum.

  glaradith, #596240 | 3 saat 33 dk önce ~ 3 saat 27 dk önce

 • 409.

  "colpan" hakkında :
  yıllar önce bugün dünyaya gelmiş, büyümüş, serpilmiş, bundan bir yıl kadar önce gelip beni bulmuş, hayatıma girip caanım arkadaşım olmuş yazar.

  şimdi ne söylesem hakkını veremeyeceğim, doğum gününü öğrenen yazarlar benden sonra yazıp çok daha güzel cümleler kurup beni kıskandıracaklar ama olsun ya. affına sığınıyorum artık. :)

  yeni yaşının sana istediğin her şeyi, aklından, gönlünden geçirdiğin her ne varsa getirmesini dilerim colpan'ım. hayırlısıyla hepsi hemencecik gerçekleşsin inşallah!

  iyi ki seni tanımışım, iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın. kollarımı kocamaaan açaraktan kucaklıyorum seni! hep yanında olduğumu da unutma diyorum. e daha ne diyeyim? mucuks. :))
  <3<3<3

  nanu, #596237 | 3 saat 45 dk önce

 • 408.

  "süslü sözlük itiraf" hakkında :
  coachella'ya "koçyalı" yazan herkesi tanımadan çok sevdim hshdhsjdd
  tam benim eğleneceğim insan tipi çünkü bir hatayı geyiğe döndüren insanlar hshdjdndn

  koçyalıyı her okuduğumda yüzümde bir tebessüm oluşuyor.

  iyi ki varsınız <3

  chatnoir, #596236 | 3 saat 47 dk önce ~ 3 saat 45 dk önce

başlık hakkında bir tanım yapın:how to get perfect glowy skin with concealer
how to get perfect glowy skin with concealer

gosh rebel eyes maskara hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet