beyaz ten gururu (12)    


beyaz ten gururu


 • 145.
  yaaa yeter bre yeter, olu kadar beyazım ama bu neyın gururu!ne zaman sozluge gırsem yanda bu baslık var!yeter!

  maviorkide, #606448 | 18.05.2017 22:08

 • 146.
  nedense hep beyaz tenli olmayanların dillerinde.

  beyaz tenliyim ve pembe alt tonluyum. yüzümde sayamayacağım kadar ben ve her yıl artan miktarda çil var. vücudumdaki damarların hepsi görülüyor. kendimi azıcık kaşısam orada iz kalıyor. ağda yapamıyorum çünkü cildim çok hassas. kaşlarımı aldırınca erkekler bile anlıyor kırmızılıktan. bronzlaşamıyorum, bronzlaşmak da istemiyorum. evet, zor bir ten rengi. ne kadar zorlukları varsa güzellikleri de o kadar var. istediğim saç rengini yapabiliyorum, imaj değişikliklerinde özgürüm. hangi ruju sürsem yakışıyor. ben bir nebze şanslı güruhtanım, kuru ciltli olduğum için sivilce sorunum ergenlik döneminde bile olmadı. pürüzsüz bir cildim ve sorunsuz göz altlarım var. ha bu demek değil ki ben ten rengimden gurur duyuyorum. sahip olduğum ten bu. değiştiremeyeceğıme göre seviyorum. hava atılacak ya da gurur duyulacak bir şey olduğunu da sanmıyorum. allah bir yerden verince bir yerden alır derler. ben de hiç sivilce çıkarmadım, gözaltı sorunu yaşamadım ama benlerle başım dertte.

  kısacası her ten renginin olumlu ve olumsuz yanları var. başka ten renklerine bok atmaktansa kendinde olanı sevmek en güzeli.

  make up your life, #606693 | 19.05.2017 16:55

 • 147.
  mac nc15 fondöten kullanıyorum. duygu özaslan da nc15 imiş, serenay sarıkaya da. bence hiç gurur meselesi değil. çok şükür ilginç bir şekilde yazları önce biraz kızarsam da bronzlaşabiliyorum, ama cildimde her kusur belli oluyor. sivilceler itfaiye sirenleri ışıkları gibi, eğer biraz halsizsem a4 kağıt beyazlığındayım. dudaklarım da biraz pigmentsiz olduğundan çok canlı canlı görünemiyorum, hep kontrastı artırmak gerekiyor. onun dışında cildimin iyi bir gününde, mermer gibi de olabiliyor yani. göz makyajımı istersem çok patlatabiliyorum, rujlar da oyle.

  her ten renginin kendine göre çok güzel yanları var. buğday tenlilerin kendinden canlılığı, highlight yaptıklarında ışıl ışıl parlaması vs çok hoşuma gidiyor. etek giyince bacaklar süper duruyor. mesela eva green'e bayilirim, ama eva longoria'yi da inanilmaz begenirim. bence herkes kendini sevsin ya. zaten doğarken üzerinde söz sahibi olmadığınız bir şey için gurur yapmak çok saçma.

  ay buraya kadar okuduysanız da valla sabrınızdan dolayı tişikkirlir :)

  champagne, #606758 | 19.05.2017 20:29


 • 149.
  beyaz/bronz/siyahi her türlü ten renginin kendine has güzellikleri olduğunu düşünen bir insanım.

  bazı vloggerların ay ben çok kuru tenliyim ondan şöyle ya da ay ben çok beyazım bla bla bla konuşmalarına ben de sinir oluyorum çünkü gerçekten bir soruna parmak basıp çözüm sunanların sayısı az. beyaz tenli olmanın ya da buğday tenli olmanın hatta bronzlaşmanın de yer yer abartıldığını düşünüyorum. hele hele dünyanın parasını verip vücut bronzlaştırıcıları sürüp geçici olarak bronzlaşma sevdalılarını hiç anlamıyorum. teninizle barışın, birinci adım bu.

  ben çok beyaz olduğumu düşünmüyorum ancak gerek toplu sınıf fotoğraflarında gerek makyajlarda fark ettim ki çoğu insandan beyazım. mac nc15 ten rengim (ki fondotenin de cildime açık kaçmadığına yüzde yüz eminim) madem serenay sarıkaya da nc15, buradan tek yapabildiğim tek çıkarım profesyonel çekimlerde hayalet gibi çıkıyoruz. hatırlayın mehmet günsür'le olan sahneleri. adam son derece bronzken serenay aşırı derecede beyaz, ki normal hayatta o kadar beyaz olamaz bence.

  avantajları: her türlü saç rengini, makyajı ve hemen her renkte kıyafeti kaldırır.
  dezavantajları: beyaz tenlilerin çoğu bronzlaşamaz, kızarır. cildi morarmaya meyillidir. sivilce ve siyah noktaya dikkat çeker. ben/çil/leke oluşumuna yatkındır. hafif makyajla günü çok kolay kurtarabilecekken makyajsızken kusurları direkt ele verir.

  50 shades of makeup, #606900 | 20.05.2017 04:51

 • 150.
  ya ben bacaklarimi bronz kollarim ve yuzumu bembeyaz seviyorum, yok mu bunun bir oluru hakim bey? yarin sahile gidicem kara kara dusunuyorum oturdum, ne renk istiyorsun bacim ya siyah ya beyaz ortasi yok bunun ....

  miagirl, #606928 | 20.05.2017 10:25

 • 151.
  ne ten renginde ne de güzel dudak/burun/yüz hatlarında gururlanıcak bir şey yok. insanların fiziksel özellikleriyle gurur duyması her zaman saçma gelmiştir bana. sonradan uğraşıp kazanılan bir şey değil çünkü. ille gurur duyucak bir şey arıyorsanız başarılarınızla,kişiliğinizle vs gurur duyun. ha ama şu olur, ben cildime güzel bakıyorum, düzenli bakımımı yapıyorum,sigara içmiyorum,sağlıklı besleniyorum o yüzden cildim mükemmel diyosanız bu gayet mantıklıdır çünkü uğraşılmış bir şey var ortada. onun dışında kişinin üzerinde etkisi olmayan şeyler hakkında böbürlenmesi dünyanın en boş insanı olduğunu gösterir

  enheduanna, #606988 | 20.05.2017 14:55

 • 152.
  sarı altonlu beyazım hiç bir pozitifliğini görmedim.
  aksine alerjisi dokunsan moraran yapısıyla hataları asla tolere edemeyen bir cilt rengi. özellikle çocukken isiliktir, pişiktir dahada sıkıntısını çekmiştim.

  beyaz tene her renk yakışır derler mesela onada katılmıyorum bazı renkler bende korkunç duruyor. ayrıca esmer tende beyaz kıyafetin güzelliği kadar efsane bir kombin olabilir mi.

  esmer tenlerdede zorluklar oluyordur mutlaka ama hataları kamufle etmeye daha müsaitler. hiç gurur duyulacak bir tarafı yok süslüler aksine bazı durumlarda bildiğiniz işkence
  kişisel olarak esmer teni daha hoş ya da beyaz teni daha güzel bulunabilir. abatrılacak bir durum yok ortada ama ben kişisel olarak esmersen güzelsin diyor hepinizi öpüyorum

  makyajfircam, #607367 | 21.05.2017 15:28

 • 153.
  beyaz tenliyim, gurur duymuyorum çünkü esmerde olabilirdim bu benim belirleyebileceğim ve ya başarabileceğim bir şey olmadıkça gurur meselesi olmasıda saçma olurdu. ama gayet beğeniyorum keşke beyaz tenli olmasaydım dediğim bir zamanda olmadı. bu başlıkta gurur duymadığını kanıtlamak için beyaz tenin olumsuz özelliklerinin yazılmasını da anlamsız buluyorum. beğenirsin beğenmezsin. bana kalırsa sağlıksız olsada beyaz tenli birisi bronzlaşarak koyu tenli görüntüye ulaşabildiği ama esmerlerin beyaz olmasının imkansız(benim bildiğim kadarıyla ve şuanki teknolojiyle) olduğu için bu kadar mesele haline geliyor beyaz ten.

  daisy06, #607437 | 21.05.2017 17:57

 • 154.
  böyle başlıkların açılması bile beni irrite ediyor.hayatta gurur duyacağınız -kendi emeğinizle sahip olduğunuz-başka şeylerin olmasını dilerim süslüler.

  drunkbluebird, #607795 | 22.05.2017 16:08


tümünü göster
"beyaz ten gururu" hakkında bir tanım yapın:


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet