chia tohumu (4)    


chia tohumu
 • 78.
  bugün alıp denediğim fakat puding haline getirmeyi beceremediğim tohum. burada ve bir kaç yerde soğuk süte atarsanız olmaz kaynatın biraz tarzı yazılar okuyunca kaynamış iki su bardağı süte iki dolu yemek kaşığı chia atıp beklettim bir saat. üç dört saat de dolapta durdu. fakat kıvamı beklediğimden sulu olmuş.

  normal puding gibi değil de koyu yapılmış cacık gibi, boza gibi hatta bozadan daha akışkan. acaba ben mi beceremedim o jelleştirme olayını yoksa ancak bu kadar mı jelleşiyor? normal puding kıvamında bir şey beklememek mi lazım? bilen tutturan süslüler aydınlatırsa çok mutlu olurum.

  no5, #594937 | 20.04.2017 23:54

 • 79.
  kendisini hiç tüketmedim daha almadığım için ama tansiyon düşüklüğüm olduğu için geçtiğimiz günlerde diyetisyenim verdi ve uyardı kan basıncını çok arttırıyor dikkatli kullan!

  üstüne geçen gün arkadaşımın annesini 20 tansiyonla acile götürmüşler kadın sabah öğle akşam chia tohumu yiyiormuş. işin uzmanı değilim tabi ki ama araştırdığımda gerçekten kan basıncını arttırdığını okudum diyetisyenimde söylediğinde buraya yazma gereği duydum. uzman bir süslü bizi aydınlatırsa pek tatlı olur tabi

  tek besine bağlı beslenme her şekilde yanlış ama özellikle yüksek tansiyon problemi olanların dikkatli kullanmasını öneririm sevgiler bol sağlıklar süsülüler

  tanım: omega3 ve lif deposu

  makyajfircam, #594952 | 21.04.2017 00:10

 • 80.
  günde max 45gr yenmelidir diye hatırlıyorum 1 yemek kaşığı yapıyor ( azı karar çoğu zarar.)

  sulle, #594979 | 21.04.2017 01:15

 • 81.
  henüz kavuşamadığım tohumdur kendisi fakat şöyle bir anım var.

  kilo vermeye başladığımda bir arkadaşımın önerisi ile uno markasına ait chia tohumlu ekmeği aldım, fakat chianın ne olduğu konusunda pek bir fikrim yoktu. neyse her sabah iki dilim ekmek yemem gerekiyordu ve bu ekmekten koydum tabağıma, yedim falan ama yaklaşık yarım saat sonra midemde öyle bir şişlik hissettim ki anlatamam. tabi ben başladım yine bi diyete uyamadım, yine yapamadım hep şişko kalıcam triplerine. sonra arkadaşıma söyledim ve çocuk bana onun midede şişen bir ürün olduğunu söyledi, hata bende ki neden araştırmadın.

  yani bende ki faydası plasebo etkisi değildi en azından ondan eminim, en yakın zamanda edineceğim. alın, aldırın.

  teletabiis, #594987 | 21.04.2017 01:45


tümünü göster
"chia tohumu" hakkında bir tanım yapın:© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet