flormar vs golden rose (33)    


flormar vs golden rose


 • 1.
  önceleri ikisi de aynı fiyatlardayken, şimdilerde fiyat açısından golden rose daha uygun sayılır. ikisinin de kalitesi birbirine yakındır. flormar koleksiyon ürünleri çıkardığı için yenilik sevenlere daha cazip gelir. ben ise tercihimi tamamen yerli olduğundan dolayı golden rose'tan yana kullanıyorum.

  ekleme: golden rose'un yandaş olduğunu öğrendiğimden beri boykot ediyorum. ürün açısından ise flormar'ın göz/dudak kalemleri ve mat rujları kesinlikle daha kaliteli.

  lavanta, #13072 | 29.04.2014 13:52 ~ 10.01.2017 18:22

 • 2.
  makyaj ürünleri konusunda flormarı çok daha başarılı buluyorum. yerli markalarımızın hakkını yemeyelim hem çok başarılı pigmentasyona sahip ürünler çıkarıyorlar hem de kalıcılıkları, renkleri gayet yerinde. wet and wild'ı düşünelim mesela ülkeye geldiğinde drug store olduğunu unutup 2-3 dolarlık ürüne nars ya da mac muamelesi yapacak bir çok kişi. elf geldiğinde de kıytırık ojelerine, dandik pigmentasyonlu farlarına gereksiz paralar ödeyecek bir çok kişi. essence'in kalın yapılı, kurumayan, iki günde ağırlaşan ojelerinin ağzına ağzına vurur flormar ve golden rose kalitesi ile. (farları da aynı şekilde essence'in. pigmentasyon olarak zayıf.)

  flormar özellikle far konusunda gerçekten iyi. beşli paletleri, terracotta farları, 4lü farları hepsi ayrı ayrı kaliteli ve pigmentli. kolayca da karıştırılıyor. chanel far bile 5-6 saatte gözden silinirken/hafiflerken onda biri fiyatına aldığımız flormar fara haksızlık etmemek lazım. aynı şekilde rujlarını da severek kullanıyorum. dudakları bir parça kurutuyor (gloss gibi olan rujları hariç, o seri çok iyi) ama o kadar kusur olur diyorum. elimde iki tane de allığı var 3 yıl önce almışım. renkleri gayet güzel olmakla beraber ben mat allık sevdiğim için kullanmıyorum genelde ama 91 numaralı allığı çok hoş bir renge sahip. ojeleri zaten yıllardır belirli bir seviyeyi koruyor, hiç çok çok kötü ojesine denk gelmedim ben; en kötü ojesinde bile belirli bir seviyenin altına düşmüyor. yeni yeni koleksiyonlar da çıkarıyor, ürün çeşitliliğini artırıyor. oje ürettikleri sürece ömür boyu alır kullanırım herhalde.

  golden rose konusunda flormar kadar rahat değilim. bir iki ruju var bende, kokularından pek hoşlanmadığımı söyleyebilirim ama yapıları fena değil. flormar kadar kalıcı da değil. farlarını kullanmadım henüz ama denemeyi, şans vermeyi düşünüyorum. ojelerini ise gerçekten seviyorum. rich color serisinin fırçarı, sürümü şahane. çok güzel koleksiyonları var, daha dün internette yeni çıkan serisini gördüm kalbim oynadı yerinden o renkleri görünce.  çılgın güzel renkler var. paris serisinin renk skalasını epey beğeniyorum. bir de rakı beyazı standart fransız manikürü için kullanılan ojesinin sürümü şa-ha-ne. beyaz ojenin sürümü zordur hala beceremiyorum pek ama paris serisindeki rakı beyazı çok kolay sürülüyor, çizgi çizgi olmuyor; hiç bir markaya değişmem. oje konusunu toparlarsam flormar da golden rose da yeterli kalitede benim için oje konusunda. ayrıca ikisi de sürüm olarak pastelden iyi.

  clair de lune, #13076 | 29.04.2014 15:16 ~ 29.04.2014 15:24

 • 3.
  golden rose delisi olarak onun tarafını tutuyorum tabii ki. ama flormar'ın şu anda satışı olmayan bi eyelinerını kullanıyodum önceden allah var iyiydi yani

  silver, #13080 | 29.04.2014 17:28

 • 4.
  flormar daha iyi ama bence son zamanlarda fiyatlarını gereksiz bi şişirdiler. golden rose bu konusa daha cazip ama flormarda da her ürün için daha çok seçenek var. ambalaja gelirsek flormar bu konuda bence baya başarılı sayılır. bilemedim yine de tam emin olamadım. her ikisi de candır bence.

  ohmondiyo, #13120 | 30.04.2014 00:36

 • 5.
  flormar'ın farları, golden rose'un son yıllarda çıkardığı rujları derim.

  isabel, #13134 | 30.04.2014 08:34 ~ 30.04.2014 10:17 (ed)

 • 6.
  öncelikle ürün bazlı değerlendirmek isterim. değerlendirmelerim her iki markanın da uzun süredir kullandığım ve piyasadaki gidişatını gözlemlediğim ürünler bazında olacaktır.
  terracotta farlar konusunda golden rose'un dörtlü farları hem renk seçenekleri hem de renklendirme gücü bakımından çok daha başarılıdır.
  göz kalemi bakımından golden rose daha fazla seçeneğe sahip ve daha uygun fiyatlıdır ancak flormarın renkleri daha tok ve kalıcıdır.
  dudak kalemi konusunda flormar çok daha fazla seçeneğe sahiptir, daha kullanışlı ve tok renklere sahiptir ve flormar dudak kalemi konusunda gerçekten piyasada bulunabilecek en başarılı çizgiye sahiptir. ikisinin de tek sorunu ne yazık ki her renginin kolaylıkla bulunmuyor olmasıdır.
  ruj konusunda ilk atağı flormar yapmış olsa da golden rose daha emin adımlarla ilerlemektedir. burada benim kıstasım son çıkan ürünlerin fiyat-kalite-performans oranlarıdır. flormar sürekli yeni ürünlerle piyasanın nabzını tutmaya çalışırken golden rose eski ürünlerine de sahip çıkarken yeni ürünlerinin stratejisini de piyasanın talebi doğrultusunda şekillendiriyor. örneğin mat ruj serisini kışın çıkarttı yaza kadar trendi izledi, baktı tuttu yaz başı yeni renkler ekledi.
  oje konusunda ise ilkler hep golden rose'dan geldi. flormar uç ürünler konusunda o kadar cesur atılımlar yapamasa da renk seçeneği ve standardı yakalama bakımından geride kalmadı.
  flormar serilerle sezonsallık ve akımları izleme ve müşteriyi bu kanaldan yakalama düşüncesiyle zaman zaman kaliteden ödün verdi ama golden rose sabit ürünlerin ulaştığı müşteriyi küstürmeden daha akıllıca bir adımda oje konusunda iddiasını sürdürdü.
  ambalaj konusunda flormar son dönemde çok daha kalitelidir.
  kampanya konusunda flormar fransızlara satıldıktan sonra müşteriden uzaklaştı. eskiden daha sık hediyeler verip kampanyalar yaparken şimdi fırsat köşelerinde tedavülden kalkan ürünleri eritmek için kendi ürününü kıymetsiz durumuna düşürüyor.
  erişilebilirlik bakımından kiosklarıyla flormar çok daha geniş kitlelere doğrudan ulaşabilirken golden rose ne yazık ki zincir mağazalarda bile standının durumundan bir haber vaziyettedir.
  bilinçli bir tüketici gözüyle değerlendirmeye çalıştım. keşke bu görüşlere değer verseler de eksikliklerini tamamlayarak rekabet etme cesareti gösterseler bu sayede hem piyasa şenlense hem tüketici hem de türk kozmetik sektörü kazansa.

  muneccim tercuman, #17079 | 15.06.2014 14:10 ~ 15.06.2014 14:12

 • 7.
  neden bilmiyorum ama golden rose daha kaliteli geliyor bana. flormar'ın farları iyi mesela. golden rose rujları iyi, velvet matte gibi çok başarılı ve uygun fiyatlı bir serisi var. golden rose flormar'ı yener bence. flormar demişken, ben ortaokuldayken flormar'ı pahalı bir kozmetik markası sanıyordum ve kataloglarına hayranlıkla bakıyordum. fakirlik süslüler asdfg.

  keskekarkuresindeyasasam, #459367 | 30.09.2016 23:01 ~ 24.11.2016 15:29 (ed)

 • 8.
  oje flormar
  ruj flormar
  likit mat golden rose
  terracotta urun dokuda flormar renk seciminde golden rose
  fondöten ve kapatici flormar
  goz kalemi renk secimi golden rose, yapida flormar
  tekli far flormar
  far paleti golden rose
  firca golden rose
  fiyat politikası flormar
  magaza çalışanları flormar
  online müşteri hizmeti ve kargo flormar
  yenilikcilik her ikisi de güzel gidiyor bence
  kalem ruj golden rose
  un alacağı versus. flormari genel anlamda daha cok seviyorum ama golden rose un da basarili ürünleri var. flormar cok fazla yeni koleksiyon yapıyor ve online indirimleri cok oluyor. cok iyi kalitede olan ve geri donmesi gereken ürünleri var

  chandrika, #533102 | 10.01.2017 13:45

 • 9.
  ruj ve dudak kalemi olarak golden rose rujları (velvet matte ve longstay serisi) flormar rujlarına göre bence daha başarılı.

  onun dışında oje-far paleti-göz kalemi-dudak kalemi olarak kesinlikle flormar. ojeleri daha kalıcı, farların pigmentasyonu daha başarılı ve dudak kalemleri golden rosea göre daha yumuşak sürmesi daha kolay.

  japonkedi, #533104 | 10.01.2017 13:48

 • 10.
  flormarın zırt pırt koleksiyon çıkarması şahsen bana sevimsiz geliyor.hiçbirinin de konsepti yok sanki sırf renkleri farklı ambalajlarda aynı tip ürün gelip gidiyor habire.
  ama goldenrosedan iyidir,en azından ambalaj/albeni hususunda.ya velvet mat mıdır ruj serin almış yürümüş,x markanın şu rujuna muadil iddiaları,mağaza mağaza arayıp bulamayanlar,favorisi ilan edenler havada uçuşuyor sen şu rujlara azcık çekici bi ambalaj yapsana goldenrose.ambalajlar hep doksanlar,kiosklar hep bi milyoncu gibi.
  tabi fiyatları (daha doğrusu maliyetleri) düşük tutmanın başka yolu yok bacım deseler haklılar.

  cimrisuslu, #533138 | 10.01.2017 14:49

"flormar vs golden rose" hakkında bir tanım yapın:

© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet