güneş kremi (21)    


güneş kremi


 • 177.
  babe markasının 50 faktörlü ve kuru ciltler için olan, mineral filtreli güneş kremini kullanıyorum, gayet memnunum. yüzde kolay dağılıyor, cildi nemlendiriyor. bende sivilce de yapmadı. kendine has hafif ve rahatsız etmeyen bir kokusu ve aynı zamanda yağlı ciltler için olan bir versiyonu da var. yağlı ciltlerdeki performansını bilemem ama kuru ciltli biri olarak bendeki üründen oldukça memnun kaldım. internetteki sitelerde daha ucuz ama ben internet alışverişi yapmaya üşenip eczaneden aldığımda 65 tl gibi bir fiyat ödüyorum.

  geçen gün gratiste gezerken nivea'nın yüz için olan 50 faktörlü güneş kremini aldım indirimden 43 lira gibi bir fiyata. o da fena değil. hatta bazı sitelerde 30lira falan. uygun fiyatlı bir alternatif arayanlar için iyi bir seçenek bence. arada onu sürüyorum ve başarılı buldum fiyat/performans açısından.

  organiksever, #606509 | 19.05.2017 00:04

 • 178.
  yaz kış mutlaka kullandığım krem. kışın, spf içeren nemlendirici kremler de yeterli geliyor aslında ama güneşli bir kış günüyse güneş kremi sürmeden içim rahat etmiyor. bundan dolayıdır ki hamilelikte güneş lekesi olmadı cildimde. marka olarak bu güne kadar solante acnes, nivea kids 50spf, garnier kids 50spf, la roche posay anthelios light 50spf kullandım. bu sene ise hamilton 50 spf kullanıyorum ve çok memnunum.

  pembekirpik, #606548 | 19.05.2017 02:31

 • 179.
  ben de yaz kış kullanırdım ama doktora gittiğim zaman d vitaminimin çok düşük olduğunu ve güneş kreminin d vitamini alımını dengesizleştireceğini artık kullanmamam gerektiğini söyledi :/ ki benim de vücudumda çok fazla ben vardır.
  ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum.
  dışarı çıkmadan kremimle bakışıyoruz ama sürmüyorum, ne kadar dayanabilirim onu da bilmiyorum.

  avucumda dunya, #606562 | 19.05.2017 09:24 ~ 20.05.2017 18:28 (ed)

 • 180.
  eğer sürekli dışarıda ve güneş altında çalışmıyorsanız yaz-kış sürekli kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. kendimizi korumak adına yaptığımız birçok şeyde aslında kendimize daha çok zarar veriyoruz. gün içerisinde 10-15 dakika boyunca vücudumuzun direk güneş ışığına maruz kalmasının zararı yoktur ve saati de sanılanın aksine öğleden sonra değil güneşin tam tepede olduğu saatte olmalı. çünkü öğleden sonra gelen güneş ışınları eğik açıyla geldiği için daha çok kırılmaya uğrar ve o zararlı dediğimiz ışınlara daha çok maruz kalırız (tabi burada yaş, tansiyon, diğer kardiyak ve solunum problemlerini göz önünde tutmak gerekli bu tür sıkıntıları olanlar öğlen güneşe çıkmamalı).
  son zamanlarda yapılan bazı araştırmalarda güneş kremlerinin de cilt kanserini riskini yükselttiğini göstermektedir(fakat hala kanıtlanmadı çünkü güneş kremlerinin o kadar da uzun bir geçmişi yok).
  yani özet olarak çok güneş altında kalmıyorsanız o kimyasalları yüzünüze sürmeyin bırakın vücudunuz bu nimetten faydalansın. ben güneş kremi kullanmıyor muyum? tabi ki kullanıyorum ama gerektiği yerde daha fazlası değil.

  bahar kuban, #606564 | 19.05.2017 09:55

 • 181.
  bu yıla kadar sadece deniz kenarında kullandım. kışın buğday, yazın esmer olan tiplerdenim bu yüzden gerek duymadım lekelenmeye müsait tenim olmadığı için. kış boyu sivilce tedavisi nedeniyle iz kalmasın diye 1 gün bile sürmeden dışarı çıkmadım ve bingo! kan testinde d vitamini en düşük değer 30 olması gerekirken benimki 8. artık yağ gibi olan d vitamini damlası kullanıyorum. teşekkürler güneş kremi, baya başarılıymışsın. şahsi fikrim, eğer beyaz tenli, çilli, hassas teniniz yoksa kullanmamak. herkes kendini biliyor güneşe çıkınca nasıl tepki verdiğini. mesela ben kendimde artık kullanmaya gerek duymuyorum ve bırakma kararı aldım. kullanmaya zorunluymuşsunuz gibi düşünmeyin.
  edit:kimseye kullanmayın demedim. bu sebeplerden dolayı kullanmıyorum şahsi fikrim. siz de size dayatılanı yapmayın, vücudunuza bakarak karar verin diyorum.

  erleichda, #606569 | 19.05.2017 10:21 ~ 19.05.2017 12:52

 • 182.
  ben güneş kremini yüzümün sadece güneş lekesi oluşmaya müsait yerlerinde kullanıyorum. daha önceden oluşmuş lekelerin koyulaşmaması için yeterli geliyor. doğru bi uygulama mı bilmiyorum ama tüm yüze sürmek hiç rahat hissettirmiyor

  greeny, #606580 | 19.05.2017 10:48

 • 183.
  sevgili  daria'nın #573221 girdisine bire bir katılıp arttırıyorum.

  bir de bunun "iyi de ben esmerim/buğdayım, güneş bana beyaz tenli birine etki ettiği gibi işlemiyor yeaa ben kullanmıyorum o yüzden" versiyonu var. hayırdır? bilmediğimiz bir şey keşfedilmiş sanırım. :d kızarıp yara şeklinde soyulmuyorsanız ya da çil çıkarmıyorsanız güneş ışınlarının size etki etmediğini mi düşünüyorsunuz? ozon tabakası diye bir şey kalmadı. sizde bulunan melanin miktarının fazlalığının sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacağını düşünmek bilgisizlikten ibaret.

  ayrıca bir eklemek istediğim şey de, güneş kremlerinin sivilce yaptığını söyleyenlere: alerjik bir madde içerme durumu yoksa iyi temizlenmeyen güneş kremleri bunun en büyük sebeplerinden. makyajımı nasıl temizliyorum başlığına sadece misel su yazıp favori güneş koruyucum başlığında "yok, çünkü sivilce yapıyor kullanmıyorum ben de.s" yazanlar var. e sen düzgünce temizlemezsen yüzüne sürdüğün her şey sende sivilceye sebep olabilir? keşke güneş koruyucular misel suyla tamamen arınsa ama dudağımdaki ruju bile bir seferde çıkaramayan bir şey nasıl temizlesin güneş koruyucuyu? yıllardır temizleme yağlarıyla temizleyip misel suyla kalıntıları temizliyorum ve hiç güneş kreminden sivilce sorunu yaşamadım.

  kimse sizi kullanmaya zorlayamaz, cilt sizin de; hiçbir şeye dayandıramadığınız absürt sebeplerle insanları kullanmamaya da yönlendirmeyin.

  sevenwonders, #606586 | 19.05.2017 10:52 ~ 19.05.2017 10:55

 • 184.
  bazı yorumları okudum onlara istinaden bildiklerimi yazmak istedim;
  güneş kremlerinin cilt kanserine neden olabileceğine dair kanıt henüz yoksa bunun nedeni tarihlerinin uzun olmaması değil yeterli klinik çalışma olmamasıdır. kanser bir kaç kişide çıkınca kanser yapabileceğini anlamıyoruz, klinik çalışmaların bir çok faz süreçleri olur ondan sonra anlaşılır.
  ten renginin güneşten daha çok korunmayla alakası vardır. ama buğday yada esmerseniz ihtiyacınız olmadığı anlamına gelmez. bunun nedeni deridir. zencilerin güneş korumasına daha az ihtiyaçları vardır mesela.
  d vitamini eksikliğini aşırı güneş kremi sürdüğünüz için yaşamazsınız. çünkü d vitaminin aktifleşmesi sadece yüzünüzden değil güneş gören her alanınızdan olur. bi ara d vitamini eksikliği moda oldu. doktorlar sürekki d3 yazdılar reçetelere. bunun kesinlikle çıkarlarıyla alakalı düşünüyorum. vitamin piyasa açığına düştü, kaç hafta kimseye veremedik.
  çok vitaminsiz kalmanın vücudunuzda da çok etkisi olur zaten fark edersiniz.

  bazı konular mesela organik beslenmek gibi insanlar çok manipüle etti. güneş kremleri de öyle. neden dersiniz de bende inanmıyorum 2 saatte bri tazelemek etmek gerek. ama korumanında çok önemli olduğunu, güneş ışınlarının kansere neden olduğunu ve kullandıktan sonrada temizlemeyi aksatmamak gerektiğini düşünüyorum.

  semizezgi, #606622 | 19.05.2017 13:05

 • 185.
  yaygın komedon ve kistik sivilce şikayeti ile yaklaşık iki aydır tedavi görüyorum. ilk gittiğimde yalnızca temizleme köpüğü ve nemlendirici yazmıştı doktorum, kan tahlili isteyip gönderdi. kontrol randevumda sonuçlarım gayet iyi çıkmasına rağmen kullandığım ürünler sayesinde cildim daha iyi durumda olduğu için ilaç tedavisi önermedi, ben de bu düzende gidiyorum. kullandığım ürünler bionike markasının ürünleri, ki kendi başlığı altında kullandığım ürünleri de yorumlayacağım uzun bir girdi yazmayı planlıyorum. geçtiğimiz ay avene markasının güneş kreminden çok memnun olduğumu belirtip yine de kendisinden bir güneş kremi önerisi istedim. bana "tedavimde hızlı sonuç aldığımızı ve avene'in bizi biraz yavaşlatacağını" söyleyerek yine bionike markasının güneş kremini önerdi. akneye meyilli hassas cildimden ötürü acteen sun cream geli kullanmayan başladım. jel yapıda olduğu için cildimi yağlandırmamasından, hızlı emilmesinden, kuru bir yapısı olmasına rağmen cildimi hafif parlak göstermesinden falan aşırı memnunum. 3. kullanışımda cildimde hafif kabarıklıklar çıktı ama bunu polen alerjime bağlıyorum çünkü o dönem aşırı polenli bir yerdeydim ve alerji krizine giriyordum. dönüşümde doktoruma gittiğimde de kremden gibi durmadığını, cildimin son kusmalarını yaptığını söyledi. nihayetinde gerçekten şu anda hiçbir sıkıntım yok, gitti o pütürcükler.

  aşırı uzun yazığımın farkındayım ancak şöyle bir özet geçeyim; işbu girdi akne ya da komedon şikayeti yaşayıp akmayan ve kokmayan yüksek koruyuculu güneş kremi arayan hassas ciltli derttaşlarıma tavsiye niteliğindedir.

  ekleme: bu arada avene'den de gerçekten çok memnun idim ki yine başka bir doktor tavsiyesi ile kullanmaya başlamıştım. uzun süre de kullandım ve hala herkese tavsiye ederim. onunla ilgili girdime de (bkz: #163001) şuradan ulaşabilirsiniz.

  minnak, #606627 | 19.05.2017 13:27 ~ 19.05.2017 13:43

 • 186.
  t bölgem yağlı yanaklarım normaldir.
  merakıma yenik düşüp, geçen sene the body shop skin defense alıp kullandım. cildim kızarmadı evet ama kahverengi leke oluşumu gözlemledim maalesef. zaten yağlı bölgelerimde yaptığı parlamadan da hoşlanmadım.
  sonrasında la roche posay anthelios 30 spf matlaştıran güneş kremini aldım. ne kızarıklık ne leke gözlemledim. verdiği matlığı da çok sevdim. çok kullanmadığım sürece beyaz görüntü de bırakmıyor. bitmek üzere ve tekrar alacağım bir ürün.

  deneyenbayan, #606636 | 19.05.2017 13:51


tümünü göster
"güneş kremi" hakkında bir tanım yapın:© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet