gillette venus (33)    


gillette venus


 • 71.
  saçmalık. bir kişi de çıkıp hakkinda kotu yorum yazmamış. burda jilet kullanimini, pratikligini, tuyleri saniyeler icinde yok ettigini vs... övüp; ayni zamanda " kadinlar tüysüz olmali " tezini toplum baskisi olarak nitelendiriyorsunuz. bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. tüysüzlük batinin getirdigi bir dayatma, dogu da kadinlar olduklari gibi geziyor, diye isyan baslatiyorsunuz. bati nin daha da gozumuze gozumuze soktugu kadinlarin tuysuz olmasi icin gelistirilmis tras bicagina ayilip bayiliyorsunuz.  edit: evet arkadaslar. benim yorumum. bu yorum siz cevap veresiniz diye yazilmadi.

  missheli, #595074 | 21.04.2017 11:23 ~ 06.05.2017 22:50

 • 72.
  neden linç edilmesi gerektiğini anlamadığım ürün.

  lanet olsun jiletlere, özgürlüğümüzün önüne geçemezsiniz falan mı diyecektik. aynı linç ağda üreticilerine karşı da yapıldı da ben mi kaçırdım mesela.

  bu ürünü de kullanan insanlar var ve bir sözlük olarak burda yer alması gereken girdiler de ürün yorumlarıdır. basit şeyler üstünden duyar kasmanın alemi olduğunu düşünmüyorum.

  bordeaux, #595080 | 21.04.2017 11:40

 • 73.
  kendim tüysüz olmayı sevdiğim için sadece *capslock*kendim*capslock* için kullandığım ve memnun kaldığım traş bıçağı. kimse bana al dedi diye kullanmıyorum. ama biri kıllı gezse 'ıyy kıllı' demem. saygı gösteririm. bunu övmenin tüylü kadınları aşağılamak, yanlış bulmak anlamına geldiğini bilmiyordum

  yavrusunukaybetmishipopotam, #595085 | 21.04.2017 11:48 ~ 21.04.2017 11:49

 • 74.
  linç edilmesi gereken jilet serisi!!!!!
  nasıl kadınlara özel üretilir, bizim kıllarımızın erkeklerin kıllarından ne farkı var!!!!!!! biz de metalik renkli jiletler kullanacağız, nasıl üretirsiniz kadınlara yönelik bir jilet ya!!!
  kılsız olmak zorunda mıyım ben, kıllı olcam! nasıl zorla elime jilet verip "buda şunları" dersiniz ya!!!
  boykotlar olsun! feminizm kazanacak!!!


  edit: bacaklarımı almadan şort giyerim, kaşlarım çıkar canım istemez almam, kolumu bir kere aldırdım sevmedim daha da aldırmam. rahatsız da olmam. "rahatsız olan bakmasın" der geçerim. siz de yapın mesela buralarda ağlaşacağınıza? önce kendinizle başlayın?

  vanilladreams, #595088 | 21.04.2017 11:55 ~ 21.04.2017 13:12

 • 75.
  kadın haklarının ciddi hır savunucusu olmama rağmen ben tıraş bıçağı ve feminizm arasında bağlantı kuramıyorum. bu kıl/tüy işi tercih meselesidir. bir kadın eğer kendisi rahatsız oluyorsa tabi ki kullanabilir. ya da koltuk altını alıyorken, kollarının üst kısmını almamayı tercih edebilir. güçlü kadınlar herkese kulağını tıkayıp istediği gibi yaşayabilir. bunun batının bir dayatmasıyla olacağını sanmıyorum. pembemsi renginden bahsedecek olursak pazarlama teknolojisidir. erkekler için bile çeşit çeşit jilet üretiyorlar. amaç para kazanmak. teknik olarak 2 jilet turu var zaten. yüz ve vücut için olan. ama markette bir sürü jilet çeşidi görüyoruz. farklı farklı üretmekteki amaç, insanların ellerinde jiletin yetersiz olduğunu düşünüp yenisini alması gerektiğini düşünmesi gibi açıklayabiliriz. yani bana kalırsa feminizm ile değil pazarlama ile ilişkilendirilebilir. unutmadan, kullanıyorum ve gayet memnunum.

  political pumpkin, #595093 | 21.04.2017 12:11

 • 76.
  cinsiyet ayrımcılığıyla herhangi bir ilgisi olmayan jilet markası. erkekler için olan jiletlerin neredeyse %90'ı lacivert gibi koyu ve "erkeksi" renklerdeler. of nasıl ayrıştırmışlar bizi ya. jilet dediğin isteyen kişinin kişisel bakımında kullanabileceği, *caps lock* tamamen kişimin kendi iradesine bağlı olan *caps lock* bir ürün yani. abartmaya gerek yok. ayrıca ahahahshaaj kılsızlığı batı özendiriyormuş, hiç yurtdışına çıkıp bacak kılları varken mini etek giyen, koltuk altı kılları hamster gibi yumak olmuş vaziyetteyken ip askılı giyebilen kadınlarla karşılaşmadığınızı varsayıyorum. bi osmanlı'yı, hamamları araştırın bakalım, kadınların kaç yüzyıl öncesinde toplanıp yaptığı ağda partilerini falan. ortadoğu'nun neresine giderseniz gidin bir ailede kız çocuğuna kılsızlığı öğreten kişi annesidir, anne ağda yapar yada yapmayı öğretir. yapmak istemiyorsan yapma sen, kimsenin birşey dediği yok ki? ota boka batı'yı suçlamak da moda oldu son zamanlarda. feminizm'i böyle neticenizden anladığınız için erkekler dalga geçiyor canısı, "kıllara özgürlük" diye haykırınca kadın devrimi yapmış olmuyorsun.
  kapiş?

  gigglebangs, #595095 | 21.04.2017 12:24

 • 77.
  kıllı gezen erkek bile kalmadı neredeyse bu neyin kafasıdır acaba? kıl=estetiksiz görüntü.
  feminizmle bağlantı kuran feminizmi anlayamamış gitsin 'gerçek' kadın savunuculuğu nasıl olur tarihsel süreci benimseyebileceği kitaplar okusun. kılla tüyle yürümüyor maalesef.

  leblebitozuu, #595096 | 21.04.2017 12:28

 • 78.
  tüysüzlük batının değil doğunun dayattığı bir durumdur. zira pedofili is here. bunun mantığı, tüysüz kadının çocuk gibi görünmesi ve ortadoguda pedofilinin yaygın olması. oysa kuzey avrupaya bile çıkmaya gerek yok, karadenizin az yukarısından itibaren kadınlar tüylerini almıyor. çünkü pedofili isnt there.
  tanım: kadınlar için üretilmiş traş bıçağı serisi

  herkesevlenmisbibenkalmisim, #595107 | 21.04.2017 12:45

 • 79.
  amanın bir jiletten fırtınalar kopmuş yine dediğim, kadınlara özel jilet üreterek bize dünyanın en büyük kötülüğünü yapmış marka marka mı suçlu yoksa illa kılsız, tüysüz kadın vücudu görmek isteyen erkekler mi ya da gördüğü bir tel kıl için hemen dedikodu yapmaya hazır hemcinslerimiz mi acaba? jilet olur, ağda olur artık ne olursa olsun yöntem çok da önemli değil ama, burada belki sevişirim ağdası diye bir başlık var mesela. bizdeki kıl,tüy muhabbetine yönelik yapılan yanlışlığı, sevişmek için illa kılsız bir kadın vücudu isteyen, o kadar ki kadının kılına iğrenç diye bakanlara öfkemizi orada kusabiliriz yani. mesele kadına ya da erkeğe özel ürün üretmek mi yoksa bu ihtiyacı destekleyen bir algı mı önce onu belirlemek lazım. batıya gelince de, batıdaki kadınlar da bizim kadar sorun etmiyor zaten bunu. mesela koltuk altına hiç bıçak değdirmemiş kadınlar bile var ve bunu gururla söylüyor. biz en basitinden doktora gideceğiz diye cildimizi neredeyse kazıyarak epilasyon yapıyoruz, onlar çok rahat deli misin doktor senin kılına mı bakacak diyor yani. o yüzden bizde kıl her şekilde bir tabu kadın için. erkekler için değişen pek bir şey yok onlar jilet olsun olmasın yüzyıllık kıllarıyla mutlu mesut. erkeğim, tabii ki kıllı olacağım diye geziniyor ortalıkta çoğu zaman. kadınlar için ayrı ürün üretmek, ürünün reklamlarında pürüzsüz bir ten göstermek işin pazarlama kısmı sadece. beni rahatsız eden ve ilgilendiren kısmıysa hizmet ettiği zihniyet. o değişmediği sürece a markası yapmasa, b markası üretecek o jiletleri. e bunun için de gillette markasını suçlayamam. iyi bir ürünü için memnunsam, kullanımı pratikse ve bu yönüyle de iyi iş görüyorsa ürün hakkında kötü yorum yapamam değil mi? elmalar ve armutlar ya da kısaca sapla samanı birbirinden ayırmak gerek diye düşünüyorum ben.

  nilll, #595126 | 21.04.2017 13:26

 • 80.
  ben de bunun turunculu olanlarından kullanıyorum (simply sanirim) inanilmaz memnunum. venusler fazla buyuk geliyor bana koltuk altim ve bikini bolgesinde zorlaniyorum. ama turunculu sap + 4 bıçakla gelen hayat kurtarıcı. ek olarak kıl denen şey beni rahatsız eder erkek/ kadın fark etmeksizin hayvanlarınki dışında tüy sevmem. tşk.

  chatnoir, #595136 | 21.04.2017 13:45


tümünü göster
"gillette venus" hakkında bir tanım yapın:

gillette venus hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet