mac next to nothing face colour (6)    


mac next to nothing face colour
 • 3.
  face and body'den farkını görmek için yüzümün bir yarısına bunu, diğer yarısına face and body uygulattım. mac'teki mua yüzüme hafif sivilce lekelerim olduğu için next to nothing'in yüzüme daha uygun olacağını söyledi. ikisiyle de yüzümde bir gün geçirdikten sonra gözlemlediklerim şöyle:
  - yapısı face and body kadar ince değil. yani su gibi bir ürün arıyorsanız ağır gelecektir fakat mac'in diğer fondötenlerine göre oldukça ince bir yapısı var yine de.
  -ikisi de karma&yağlı ciltlerde parlama yapacaktır gün içinde. karma ciltliyim, ikisinin de yüzümde eşit parlama yaptığını söyleyebilirim.
  -next to nothing ilk sürüldüğü andan itibaren daha ıslak bitişli duruyor. ancak bu da face and body'deki "yok gibi" hissini vermemesine neden oluyor tabii ki.
  -eğer yüzünüzde soyulan bölgeler varsa kabuk kabuk durmasına neden oluyor. (mac'te ürünleri fırça ile uyguluyorlar onun da biraz etkisi var gerçi)
  -ben ikisini de satın almadım. next to nothing'in "yok gibi" iddiasını karşıladığını düşünmüyorum. yanımdakilere sorduğumda ikisinin de doğal durduğunu söylediler gerçi ama yüzde ağırlık yaptığını hissettim az da olsa.
  -son olarak sivilceye meyilli ciltlerin seveceğini düşünmüyorum. kapatıcılık vermesi ve dışarıdan doğal görünmesi çok güzel ancak gün içinde t bölgesinde verdiği ıslak görünüm dışında ekstra bir parlama yapıyor. yine de kesinlikle mac'in diğer fondötenlerinden daha çok beğendim diyebilirim.

  plumblossom, #594719 | 20.04.2017 16:02

 • 4.
  light rengi tupturuncu olan mac'in yeni fondöteni.

  behrem, #595115 | 21.04.2017 13:03

 • 5.
  birkaç gündür denediğim mac ürünü. mac waterweight fondötenim bitince bunu almak istedim, cevahir mac'teki mua da sağolsun bir tester kabında birkaç kullanımlık verdi.

  ben mac fondötenleri seviyorum, risksiz geliyor. face and body çok sevsem de yazın parlama yapıyor, waterweight'i de seviyorum ama yeni bir şey denemek istedim. bu ürün 35 ml boyutta, pompalı şişede, spf yok. renkler klasik mac numaralarından farklı. bana medium dark oldu, f&b'de c4, waterweight'te nc30, studio fix'te nc25 kullanıyorum.

  fondötenden beklentim cildimi canlandırması, renk eşitsizliklerini kapatması vs. çok kapatıcılık aramıyorum ama bu da sadece blur efekti veren, hatta tek katla sadece primer olabilecek özellikte bir ürün olmuş. zaten youtube'daki inceleme videolarında, başka fondötenin altında deneyenler de var. ben iki kat kullanarak ancak istediğim görüntüye ulaşıyorum. f&b gibi bir aydınlık da vermiyor açıkçası. ama parlama yapmadan sabah 8-akşam 5 yüzümde duruyor. ağırlık hissi sıfır.

  rt expert face fırça ile uyguladım, yassı fondöten fırçası da uygun oluyor; süngerle sevmedim. çok bayıldım diyemem, ama dediğim gibi mac risksiz geliyor, başka fondöten/marka araştırmaktansa bunu alabilirim.

  makyaj dukkani, #596438 | 24.04.2017 17:45

 • 6.
  light plus rengine sahip olduğum fondöten.

  ben bütün fondötenler gibi bunu da süngerle uyguladım, orta kapatıcılık bekliyordum ama bildiğiniz yok gibi duruyor. ki bildiğiniz tüm yüzüme 4 pompa falan kullandım. o konuda bir anlaşalım.

  güzel parlak bir görünümü var amaaaaaa elinizi değdiğinizde yapış yapış bir hissi var. pudralamazsanız tüm gün kalıyor o his.

  ben genel anlamda hoşlanmadım, ilk mac fondötenimin böyle olacağını hayal etmezdim ama kullanıyoruz bakalım. -sivilce kızarıklık vs yapmadı-

  nymphadoralupin, #598948 | 01.05.2017 19:54

 • 7.
  face and body kullanan biri olarak fondötenim azalınca denemek için aldığım ürün. ne yazık ki 1 pompa bile kullandığımda ağır yapışkan hatta dokunduğumda yüzümde topaklanıp soyulan, hevesle alınıp hüsranla son bulan bir deneyim oldu benim için. akasya mac'e yaşadığım şikayetle ürünü iadeye gittiğimde ürünün yoğun silikon içerdiği ve mutlaka pudrası ile birlikte kullanılması gerektiği bilgisini aldım. sorunsuz bir şekilde değişim yapıp face and body yerine waterweight'i önerdiler. waterweight'i 3 gündür sorunsuz şekilde kullanıyorum. waterweight; face and body gibi ıslak bitişli, kapatıcılığı bir tık yüksek. ilk defa bir mac ürününden iade edecek kadar rahatsız oldum. instagram filtresi vaadi ile sıkı pazarlaması yapılan ne yazık ki beni memnun etmeyen bir ürün. satın almadan önce mutlaka birkaç deneme yapınız.

  izmirlokmasi, #599655 | 03.05.2017 14:11

 • 8.
  1 hafta önce denemek istediğimde buyaka avm mağazasındaki mua tarafından "ilk serinin kıvamında bir sorun olduğu bilgisi paylaşıldı, onun yerine waterweight denetelim" uyarısı yapılan üründür. bu bilgi ne kadar doğrudur bilemedim ama diğer seriler geldiğinde bir şans daha verilebilir. ha bu seriyi satmak yerine toplatacaklar mı onu da bilemedim. :)

  donniee, #599696 | 03.05.2017 15:44


tümünü göster
"mac next to nothing face colour" hakkında bir tanım yapın:


mac next to nothing face colour fondötenmac next to nothing face colour hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet