makyaj fırçası temizliği (4)    


makyaj fırçası temizliği
 • 348.
  dalinin papatyalı sabunuyla yıkıyorum. sabunu elimde köpürtüp fırçayı avuç içime sürterek yıkıyorum tüm kiri çıkıyor tertemiz oluyor.

  japonkedi, #533993 | 11.01.2017 15:47

 • 349.
  daha dün gece yaptım, ihmal edince hem yüzde sivilce oluşumuna sebep oluyor hem de fırçada önceden kalan renkler istediğiniz rengi elde etmenizi zorlaştırıyor. ben kullanmadığım, sevemediğim yüz yıkama jellerini kullanıyorum. fırçanın kıl kısmını ıslatıp, elimin içine döktüğüm jelle dairesel şekilde sürttürüyorum yine elime. iyice durulamak önemli çünkü bazen kuruduktan sonra havluya sürerken kıl kısmını elimle sıktığımda köpüklerin çıktığını görüyorum. bir de sap kısmına dikkat etmek gerek aksi takdirde sap kısımlarındaki yapıştırıcı etkisini kaybedebiliyor.

  koalata, #534094 | 11.01.2017 18:12

 • 350.
  utanarak söylüyorum ki hiç dikkat etmediğim eylem. uzun zamandır fondöten sürmüyordum o yüzden fırçalarım kirliydi. geçenlerde 2 gün üst üste fırçayla fondü sürdüm ve şuan cildimde 4 aktif sivilcem var ki roaccutane tedavisi görmüş insanım.

  ders oldu ama bana bundan sonra her hafta düzenli yıkıcam fırçalarımı

  all fired up, #537199 | 15.01.2017 21:36

 • 351.
  h&m'den aldığım rose gold kabuki fırça vardı. çok ama çok güzeldi. sadece mary lou manizer sürmek için kullandım. sonra ben bunu yıkama kararı aldım bütün macera böyle başladı. ben normalde makyaj fırçalarımı beyaz banyo sabunuyla yıkar karbonatlı suyla durulardım mis gibi olurdu. bu olmadı. beni aldı bir telaş. ne yaptıysam olmadı. kullanamadığım cilt temizlene jelleri, bebek şampuanları, antibakteriyel sıvı sabunlar, köpükler... atmaya da kıyamıyorum.
  tüyler döküldü, rose gold rengi soldu ama benim asıl sevdiğim fırçanın o ponçik yumuşaklığı gittiği için üzülüyorum ve tüm derdim onu sağlamak.
  umarım bu defa hem tertemiz hem de yumuşacık olur.
  peki bu defa ne yaptım?
  2 çay kaşığı frosch, 2 çay kaşığı turmepa bulaşık deterjanı, 2 çay kaşığı dalin şampuan, doğal zeytinyağlı sabunu rendeledim. içine bir fırt da nivea cilt temizleme köpüğü sıktım. tüm malzemeleri iyice köpürttüm. sonra fırçayı ıslatıp bu köpüğe doyurdum. sonra ılık suyla duruladım. temiz havlunun üzerine ters ve dik olarak kurumaya bıraktım. sabırla bekliyorum.

  muneccim tercuman, #541544 | 22.01.2017 14:19


tümünü göster
"makyaj fırçası temizliği" hakkında bir tanım yapın:


ganier saf ve temiz 2si bir arada makyaj ve yüz temizleme jeli watsons silikon yüz temizleme pedi
© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet