mango (185)    


mango


 • 1.
  seksist çalışanlara sahip marka; bugün alışveriş yaparken ne yazık ki maruz kaldık bir miktar.

  yer izmir agora şubesi, ablam gibi gördüğüm arkadaşımın ablası ve en yakın arkadaşlarımdan biriyle alışveriş yapıyoruz; deneme kabininde ben ve arkadaşım ablasına yardım ediyoruz seçmesine. bir anda çalışanlardan biri "erkekleri dışarı alabilir miyiz?" diye sertçe çıkıştı. neden çıkayım yahu? ne alaka yani? erkeksin diye kabinin önünden çık, komedi. ben dışında kabinlerde bekleyen bütün erkekler çıktı, hatta gelmeye çalışan bir tanesi geri döndü. doğal olarak itiraz ettim, yani çıkmam yani zaten neden çıkmam gerektiğini de anlamadım ya hoş. mağaza kuralları böyleymiş, erkekler kabinlerin önünde duramazmış. pekala müdürünüzü çağırın, böyle bir kural yok hanımefendi dedim. bir adet müdürümsü, artık ne olduğunu bilmiyorum geldi kabinlerin orada geziyor ediyor kendince bir şeyler düzeltiyor falan, en son söyledi derdini işte burada bekleyemezsiniz, kalabalık ediyorsunuz; ben de "sanırım bu ürünleri satmak istemiyorsunuz siz, bu nasıl bir muamele deminden beri?" diye çıkıştım kendisine. meseleyi bilmediğini, benim anlatmamı talep etti; çalışan arkadaşlarının kabinlerin önünde beklemenin erkeklere yasak olduğunu söyledim; pek tabii böyle bir kural, yasak yok yetkili olduğunu iddia eden arkadaş da onayladı. yani hangi dünya ülkesinde vardır? tabii bu arada sadece kendisiyle değil, diğer pek değerli hanımefendilerle de tartışıyorum. yemin ederim ben bu olaya sinirden bile olsa gülemiyorum öyle trajikomik; perdeyle ayrılmış kabinlerde üst baş denerken sırf karşı cinsten biri dışarıda bekliyor diye nasıl rahatsız olabilir bir insan? hadi biri oldu, çalışan olarak size şikayette bulundu diyelim, olabilir pek tabii bunu söylemenin bin türlü yolu var; elinde askıyı sallayarak "erkekleri dışarı alabilir miyiz??!!?!" diye çemkirmek bu yollardan biri değil. allahtan böyle toplumsal baskıdan falan çok etkilenen ya da böyle bir olay yaşayıp rahatsız olan biri değilim, böyle biri olsaydım ve bugünkü mahalle baskısını hissetseydim sanırım sinirimden ağlardım oracıkta. velhasıl kelam, pek tabii sizin kişisel alanınıza bir ihlal olduğunu, taciz edildiğinizi düşünüyorsanız buna tepki göstermek en doğal hakkınız, ben de bana karşı olduğunu düşündüğüm durumlarda gösteriyorum tepkimi. ancak herhangi bir yanlışı yokken sırf kadınlara özel bi mağazada kabinin önünde durdu diye kimseyi taciz etme hakkına sahip değilsiniz, keza yaptığınız şey en öncelikle orada birey olarak beni ad hominem bir şekilde zan altında bırakmaktan başka bir şey değil.

  evet kadınlarımız tacize uğruyor, evet hayatın birçok alanında kötü şeylere maruz kalıyor ama bu yapılanı bir kefeye koyup tartamıyorum keza bence neresinden tutarsanız tutun trajikomik bir hadise. aynı olayı izmir optimum outlet c&a şubesinde de yaşadım anneme elbise alırken yardım ediyordum bundan 2 yıl önce, o zaman da yobazlığa karşı tavrım aynıydı hala öyle. keşke bir sınıfa ait olmanın sadece maddi pratiklerini almasak, baktığınız zaman "evet modern bir kadın" dediğinizin modernlikten anladığı mangodan, zaradan ya da herhangi bir mağazadan kıyafet alabilmekten fazlası olsa ama ne yazık ki burasının türkiye olduğunu, sıkça unutuyorum. bu baskıyı yaratanların ikisinin 50+, birinin de çocuğuyla bekleyen 30+ kadınlar olması çok garip yahu, amacım asla "ya teyzecim seni ne yapayım" seviyesine getirmek değil tartışmayı, tacizin yaş, cinsiyet vs gibi kavramlardan bağımsız bir olay olduğunu bilecek kapasiteye, birikime sahibim çok şükür. pekala aynayı size tutarsak sizin yaptığınız torununuz yaşındaki bir insana, cinsiyetinden ve size göre orada bulunmaması gerektiğinden dolayı potansiyel tacizci, sapık yaftasıyla kolektif olarak anlamsız argümanlarla psikolojik olarak taciz etmek değil midir? sağ kaldığım sürece, dilim, kalemim yettiği sürece bunlara karşı olacağım, bugün kabinde ablamı beklemek için yarın öbür gün otobüste bacaklarını pergel gibi açan bir hemcinsime karşı.

  ha tabi şimdi buraya yazmamla kalmaz bu, hazır ol agora mango sizinle uğraşacağım, öptüm.

  edit: ay çok mağdura oynuyormuşum, bana psikolojik tacizde bulundular diye ağlıyormuşum gibi olmuş; aksine hiç etkilenmedim. kendimi savunmak, tartışmak falan beni yıpratmayan aksine eğlendiren şeyler. sadece kendimce ne nedir açıklayayım dedim bir iç dökme gibi, amacım acıte etmek değil. sevgiler...

  jenesaispas, #251898 | 22.12.2015 22:38 ~ 22.12.2015 23:11

 • 2.
  indirim yapmamak için direnen adeta çabalayan marka. geçen gün bahariye mağazasına gittim. geçen yıldan beğendiğim bir elbise indirime girmiş ama tek kalmış bir baktım benim bedenim aldım kasaya gittim direkt. kasa ürünü 40 lira fazla okudu. kasadaki görevliye etiketteki fiyatı gösterdim ve o fiyattan almak istediğimi söyledim. görevli " bilmemne hanım fiyat düzeltme var. " der demez bilmemne hanım bir anda fırladı ve başladı saçmalamaya " a çok garip aslında kasa düşük okumalıydı ya. ben size satamam o ürünü demek ki kasada bir problem var bla bla bla" ya hanımefendi az önce siz girmeseniz araya alıyordum yani arkadaşınız ağzından kaçırdı işte fiyat düzeltme yapıyormuşsunuz dedim. vay sen misin onu söyleyen görevliye sorun çıkarıyormuşum onlara yardım etmek istemiyormuşum bir ton laf. en son tamam dedim müşteri hizmetleriyle konuşucam bu durumu dedim. abilerim ablalarım kızmayın ama dandikte olsa hak haktır ve firmalar o kadar ali kıran baş kesen olmuş ki para verip ürün satın almak istediğim için azarlanıyorum. neyse velhasıl aradım bana mağazaya dönün elbiseyi o fiyattan almak en doğal hakkınız dediler. geri gittim ve kasadaki görevli ne dese beğenirsiniz "yani hemen aramışsınız." ulan arıycam demedim mi sana zaten niye bana trip atıyorsun bir de . bu kadar uzattım ama o elbiseyi zevkle aldım sizde böyle şeyler yaşarsanız arayın bırakmayın ucunu.

  laurore, #387427 | 16.06.2016 22:31

 • 3.
  deneme kabinlerinin ışıklandırması harika olan mağaza. evime çok yakın olduğu için bazen eve gitmeden önce bir uğruyorum ve rastgele bir kaç parça kıyafet alıp, kabinde deneme ayağına siyah nokta sıkıyorum.

  ohchas, #124802 | 01.05.2015 22:08

 • 4.
  dün akşam web sitelerinde baktığım 119.90'a düşen kaban'ı bugün "indirimle" 139.90'a çıkarmış olan marka.
  durur muyum ?
  aradım hemen.
  "mümkün değil, yanlış görmüşsünüzdür"
  "pardon ?" dedim.
  "elimde screen shot var" deyince "bi yanlışlık olmuştur"a çevirdiler.
  hakkaten mağazaya gidince aramamak için ürünün fiyatıyla ss'ini almıştım.

  ayıp değil mi hacı ?

  hadiyandan, #289822 | 01.02.2016 16:21 ~ 01.02.2016 16:25

 • 5.
  zaten ürünün domuz derisi olduğunu belirterek yapması gerekeni yapmış markadır, bu konuda hassasiyeti olan bir insan da bilinçli tüketici olup bir zahmet baksın ham maddesinin ne olduğuna. sanki domuz derisi ürün satıp bunu gizlemişler gibi davranmak gereksiz.

  feminist, #459577 | 01.10.2016 09:59 ~ 01.10.2016 10:02

 • 6.
  domuz derisi kullanmasinda dinen bir sakınca olmayan marka. arkadaşlar islamiyet 'te domuz eti yemek haramdır. domuzdan elde edilen ve yenmeyen ürünler haram değildir. osmanlı döneminde camilerin duvarlarında boya fırçası olarak domuz kılı firçalar tercih edilmistir mesela. haram olsa camide kullanmazlardi heralde.

  lightbonbon, #459586 | 01.10.2016 10:30 ~ 02.12.2016 09:31

 • 7.
  gratis'in çakallığını giyim sektöründe üstlenmiş olan, yüzde 50 indirim yaparken fiyatları şişiren mağaza.

  şöyleki  linkteki çantayı indirimsizken 60 liraya almıştım anneme anneler gününde.

  fekat fiyatına bakarsanız 80 liradan 40 liraya düştüğünü görürsünüz. hönk??
  elimde maili olmasa kendimden şüphe edeceğim ama maalesef mangocum kanıtım da var.
  yani mango'nun yüzde 50 indirimi aslında 35'i geçmiyor hanımlar.

  çakallar her yerde!!

  bkz  capslerle kanıtlarla hıhh -_-

  yasoliten, #144657 | 23.06.2015 23:54

 • 8.
  1 aydır wishlistimde olan kazaklar için indirim bekliyordum. bugün %50'ye varan deyince heyecanla koştum.
  hemen açıklıyorum, 129,99 olan kazak, şu anda 99,99 tl. ve eski fiyatı da 139, 99 lira gözüküyor.
  mango bir bak bakalım gerizekalıya mı benziyoruz biz. ben bir aydır takip ediyorum o kazağı, senin satış elemanın bile fiyatını benim kadar iyi bilmiyordur.
  ah ah imkanın olacak (ve de kanunun) uğraşacaksın. tüketiciyi kandırmak bu. sanki bir gecede hepimiz hafızamızı kaybettik, hatırlamıyoruz

  ayvemelek, #520639 | 22.12.2016 09:27

 • 9.
  dün alsancak'taki mağazasını, bugün de forum'dakini görünce bir daha mağazadan değil internet sitesinden alışveriş yapmaya karar verdiğim marka.
  örgü bir hırka beğendim, askıdaki 6'sı da söküktü. her deneyen birşeyler taktırmış, bir tanesinde delik açılacak kadar söktürmeyi başarmış hırkaları. 2-3 bluz beğendim, benim bedenimde olanlarda ya yırtık vardı koltuk altında, ya da boyun ve bel kısmında yaldır yaldır fondöten ve ruj lekesi. kıyafeti kirletmeden giyip çıkarmayı bilmiyorsanız ve suratınızda sizin olmayan kıyafetleri boyayabilicek kadar makyaj varsa kıyafet denemeyin. bazı fondötenlerin lekeleri çıkmıyor çünkü, bileşenlerinden dolayı sanırım. ya da azıcık dikkat eder insan ne biliyim, yüzünü havluya siler gibi çıkarma mesela, dudaklarını da içeri çek falan. ben mi söyliyim, güzelim kazaklar bluzlar sürrealist tablo gibi olmuş, yazık yani.
  mango'nun sevdiğim yani fiyat skalası olarak bershka ve pull and bear'dan bir tık daha yüksek ve 15-16 yaş grubuna çok hitap etmeyen bir tarzı var, dolayısıyla içerisi tıklım tıkış olmuyor genelde ve ergen kaynamıyor, ayrıca bi bershka yada pull and bear gibi ürünler yerde basıla basıla paspas olmuyor evet.

  gigglebangs, #545021 | 26.01.2017 21:27

 • 10.
  müşterisini daan diye suratına karşı yalancılıkla suçlayan mağaza müdürlerini çalıştıran mağaza. bugün online dan alışverişimin gordion mağazasına ulaştığı bilgisini aldıktan sonra öğle aramda gittim. 5 ürünü kasada teslim aldım ve ben bunları deneyeceğim diye kabine gittim. online dan alışveriş yapanlar bilir, her ürün tek tek poşetli gelir. poşetleri tek tek açtım denedim. en sonuncu ürünü elime alınca sipariş ettiğim bluzdan farklı olduğunu görüp hiç denemeden çıkıp kasaya gittim. sıramı bekleyip kasa görevlisine durumu açıkladım. mağaza müdürüne sorup geri geldi ve böyle bişey mümkün değil, ayrıca bu tişört bizim değil bershka nın malı dedi. tişörtün sırıtna bakınca gerçektem mango sırt etiketinin altında kumaşa baskı bershka yazdığını gördüm. uzatmayayım, 39,99 liralık penye tişört için bana sanki bershkadan ürün alıp, üşenmeyip üzerine mango etiketi dikip mağazayı dolandırmaya çalışıyor durumuna düşürdüler. o kadar sinirlendim ki, kasada bağırmaya başladım. ben mağazayı terketmedim, kasadan direk soyunma odasına gittim, kamera kayıtlarını açın diye. en sonunda mağazayı terketmediğime kanaat getirip merkezle telefon konuşması yaptıktan sonra durumu kabul ettiler. söylenecek çok şey var, sizlere tavsiyem, online siparişlerinizi kasadaki görevlinin yanında açın, tek tek inceleyin ve bir sıkıntı varsa hemen tespit edin, benim durumuma düşmeyin. 39 liralık şey için dolandırıcı muamelesi görmek insanın ağırına gidiyor.

  coconoir, #534077 | 11.01.2017 17:43


tümünü göster
"mango" hakkında bir tanım yapın:


farkı fiyatı
© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet