mezuniyet elbisesi (11)    


mezuniyet elbisesi


 • 1.
  malum önümüz yaz ve mezuniyet baloları gümbür gümbür geliyor. en sıkıntı olan şey ise baloya uygun herkesle pişti olmayacak bir kıyafet bulmak .
  haziran'da üniversite mezuniyet balom var inanın ne giyeceğim konusunda hiçbir fikrim yok. öğrencilik hayatımı geride bırakacağımı ve bir daha mezun olmayacağımı düşünürsek balo benim için önemli. güzel bir gün geçirmek istiyorum

  bu başlığa süslüler elbise satın aldıkları yerlerin adlarını, elbise modellerini, süreçte neler yaptıklarını falan yazarlarsa güzel bir yardımlaşma gerçekleştirmiş oluruz diye düşünüyorum.

  hadi başlığı morartalııım!

  laydaland, #595129 | 21.04.2017 13:31

 • 2.
  ben mezuniyet elbisemi zaranın trf bölümünden almıştım. normalde böyle bir pişti olma riski almam fakat elbiseyi çok beğenip mezuniyetimden bir sene önce aldığımdan pişti olmadım haliyle kimseyle. bu nedenle elbiseyi önceden alma işini mantıklı buluyorum. (illa bilinen markalardan alınacaksa)
  onun dışında şimdiki aklım olsaydı, mini elbise almazdım. flaşlı fotoğraflarda bacak, boyun & yüz arasındaki o renk farkı gözüme çok batmıştı. ayrıca upuzun elbiselerin yanında daha "az" abiye göründüğünü düşüncesindeyim.
  anadolu yakasından oturan arkadaşlarımın çoğu, kadıköy, bağdat caddesi gibi yerlerdeki butiklerden aldılar elbiselerini. o tarz butikler hangi okulun mezuniyeti için aldığınızı not alıyor ve aynı okuldan birine aynı elbiseyi satmıyor böylece, bu da aklınızda bulunsun.
  son olarak, ben o dönem bütün yatırımımı yaptırdığım makyaja ve ayakkabıma yaptığımdan elbise işine çok özenmemiştim, zaten pek abiye insanı da olmadığımdan.
  size tavsiyem ise ekstra mini, ekstra dekolteli elbiselerden uzak durmanız. elbiseyi kontrol etmekten gecenin tadını çıkaramıyorsunuz. (yaşandı ve test edildi.)

  plumblossom, #595210 | 21.04.2017 16:04

 • 3.
  balonuz eğer çırağanda değilse abartılı makyaj ve elbise kombiniyle gitmenin anlamlı olmadığı kanaatindeyim. kırmızı halıda yürüyecekmiş gibi uzun yırtmaçlı elbiseler, anlamsız çirkin kuplu göğüs dekolteleri, abiye kafalar hiç güzel durmuyor.

  e tabi bunlar benim fikrim... bana kalırsa mezuniyet baloları düğün gibi oluyor tek farkı ne gelin ne damat var.

  beyazsirke, #595238 | 21.04.2017 17:29

 • 4.
  bugüne kadar hiçbir mezuniyet partisine gitmedim. genelde halay, serdar ortaç, demet akalın seviyesinde yerler olduğu için uzak durdum. üniversiteye geldim seviye hala bu gibi görünüyor ama olur da daha elit bir şey planlanırsa benim planım pantolon ceket giymek. ballon d'or messi'den hallice bir takım elbise iddialı bir ayakkabı içine iddialı bir şey giyerim yer içer giderim.
  maskülenliği çok beğenirim, mezuniyet balolarında hiç bulunmamış olsam da kadınların çoğunun elbise tercih edeceğini başlıktan da tahmin edebilirim. bir diğer sebep ise beğendiğim elbiseleri karşılayamayacak olmam. ben de isterim dolce gabbana elbise giyip gideyim ama 4 yıl içinde babamın milyoner olmasını beklemem gerek...

  womaninamartiniglass, #595279 | 21.04.2017 19:19

 • 5.
  burnumun direğini sızlatan başlıktır. ben 2 yıl önce forevernew den almıştım. farklı modeller var butiklerin aksine. pişti olmamak için bir bakabilirsiniz. herkesin aksine nedense abiyeden ziyade uçuş uçuş ve zarif modelleri hep daha uygun buldum mezuniyet balosuna. ne bileyim gençsiniz, sünnet annesi değil. yelpaze gibi takma kirpikler, abartılı abiyeler, kafada kocaman bir topuzla emin olun yıllar sonra vay be ne güzel olmuşum demeyeceksiniz kızlar. abla tavsiyesi.

  aybennebileyim, #595286 | 21.04.2017 19:29

 • 6.
  ben de bu yıl mezun oluyorum ve açıkçası baloda abiye tarzı bişey giyinmeyi hiç düşünmüyorum. kısa zarif sade bir elbise, yine bantlı platformsuz abartısız bir topuklu ayakkabı ve açık doğal dalgalı saçlar belki saçıma küçük bir aksesuar benim için ideal mezuniyet balosu görünümü..
  bu hafta içerisinde elbisemi almam gerekiyor çünkü bizim mezuniyete epey az zaman kaldı. nişantaşında istediğim tarz bişey bulamadığım için farklı yerlere bakmayı deneyeceğim. varsa bildiğiniz güzel elbiseler satan yerler tavsiyelerinizi beklerim kızlar(:

  leskey, #595320 | 21.04.2017 20:32 ~ 21.04.2017 20:56

 • 7.
  balo değil de mezuniyet töreni için alacaksanız çok kasmayın görünmüyor cübbenin altında.beyaz/siyah düz, cübbeden daha kısa olan bi elbise alın geçin. ayakkabı önemli sadece. :d

  kozmetikmuhendisi, #595334 | 21.04.2017 20:53

 • 8.
  erasmustayım ve burada tek bir ders veremeyecek gibiyim, yani mezun olmak için seneye bir dönemde 16 ders vermem gerekecek, imkansıza yakın. ama nasıl bir inanmışlıksa artık oturdum kendime mezuniyet elbisesi bakıyorum. ciddi ciddi de alacağım sanırım.
  eğer kısa modeller ilginizi çekiyorsa ben şu üçlü arasından tercih yapacağım, öneri olsun:
   1
   2
   3

  milan, #595426 | 21.04.2017 23:48

 • 9.
  bizim lise "balo"muz çok sadeydi, öğrenciler kendileri mekanla görüşüp ayarlamışlardı. 40-50 kişiydik maksimum herhalde. ben son iki gün şöyle abartılı olmayan güzel bir elbise aramıştım ama bir türlü bulamamıştım. en sonunda tam umudumu kesmişken pull&bear'dan 35 tlye bir elbise buldum

  model olarak  şöyleydi, ama kumaşı böyle penye gibi değil daha bir pürtüklü kalın dapdar bir şeydi, tamamen vücuda yapışıyordu. 35 tl'lik gibi durmuyordu, bayağı karlı bir alışveriş olmuştu shhshs. altına da dolgu topuklu, burnu açık ve bileğinden şerit geçen bir ayakkabı giymiştim.
  elime yuvarlak gibi kalıplı bordo bir clutch almıştım.

  klasik ama şık görünüyordu yani, lise mezuniyeti için elbise arayan ve seçim yapmakta zorlanan/elbise bulamayan süslülere duyurulur: little black dress bir kahramandır

  lunette, #595451 | 22.04.2017 00:50

 • 10.
  lise mezuniyetleri için mini ebiseleri çok beğeniyor ve yakıştırıyorum. üniversite mezuniyetleri ise mekana bağlı olarak seçilmeli bence.

  benim de mezuniyet için oldukça iddialı olabilecek tam bir kırmızı halı tuvaletim var. yakın birinin düğününde ya da kendi kına-nişanınızda giymek için de mükemmel.
  krem-pudra rengi, straples, balık model, hafifçe kuyruklu ve baştan aşağı taş-pul işlemeli. satıyorum. markası jovani. bedeni 4. 1 kez giydim. ilgilenenler detaylar için mesaj atabilir.

  leyla, #595491 | 22.04.2017 02:13 ~ 22.04.2017 02:13


tümünü göster
"mezuniyet elbisesi" hakkında bir tanım yapın:


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet