tüketmiyoruz kampanyası (5)    


tüketmiyoruz kampanyası
 • 400.
  artık benim de katılmam gereken kampanya. sözlüğe üye olduğumdan beri bu başlığa 2-3 kere ya baktım ya bakmadım, yani hiç dikkatli incelemedim. dikkatim hep kozmetik ürün başlıkları ve yorumlarındaydı.
  son zamanlarda gerçekten hiç ihtiyacım olmadığı halde diyelimki bir youtuber'ın önerdiği ya da instagram sayfasında gördüğüm veyahut bir mağazada deneyip beğendiğim far paleti, farlar.. bunları görünce heyecanlanıyorum içimden onu alana kadar " bunu almalıyım,hemen almalıyım" hesapları yapıyorum,öyle böyle değil elim ayağım titriyor. ben böyle bir insan değildim ve şaşırıyorum kendime.
  şuan 2 tane 12li far paletim var, bir tane de makyaj paletim var ve onun içinde de 12 tane far var. haftada kaç gün far sürüyorum peki: 2, taş çatlasın 3. bazen de hiç.
  bu 36 far nasıl bitecek, allah bilir kaç senede bitecek, bir de utanmadan hala far paleti görünce elim ayağım titriyor, hele limited edition yazıyorsa tamam yani.
  mesela bir instagram hesabı yaptığı makyajı paylaşmış: özel bir gece için mavili dumanlı göz makyajı. o mavi rengin geçişleri duruşu yaptığı makyaj felan mükemmel, ve hemen aklıma şu geliyo: aman allahım hiç mavi farım yok!! e ben bu makyajı yapmak istesem nasıl yapıcam!! hemen almalıyım!! çünkü ben haftanın en az 3 günü özel davetlere, gecelere katılıyorum ya(!) çok lazım çoook!! ve hemen araştırmalara giriyorum hangi maviyi almalıyım, bana hangi ton yakışır diye. tek bir renk almayı düşünüyorken araştırma sürecinde 12 li, 18 li far paletlerine gözüm kayıyo ve onları almak istiyorum mesela. yani durumumun gerçekten vahim bir hal aldığını farkettim..
  daha benim makyaj fırçam yok doğru düzgün. fondoten,kapatıcı,allık,bronzer,kontür,highlighter fırçam hiç yok mesela. sadece süngerim var ve göz için makyaj fırçalarım var.
  bu farlara olan merakım yüzünden asıl ihtiyaçlarımı görmüyorum.
  ya da pantolona, gömleğe,bisiklete ihtiyacım var mesela onları da görmüyorum. artık durmamın ve sakin olmamın zamanı geldi.

  zenciriik, #595060 | 21.04.2017 10:46

 • 401.
  bu ülke ekonomisine bir kuruş kazandırasım yok artık, ciddi ciddi boykot uyguluyorum, bim a101 şok sayfası tamamen kapandı, pınar yerine sek alıyorum, gidebildiğim müddetçe pazardan alışveriş yapıyorum, çok istediğim kozmetikler için yurtdışına giden arkadaşlara sipariş veriyorum, daha ucuza gelsin diye yapmıyorum bunu (gelmiyor da zaten), vergiler birilerinin kasasını doldurmasın diye yapıyorum, haftada iki gün içtiğim bir kaç biram vardı onu bile bıraktım sırf vergisi devlete gitmesin diye, belki abartıyorum ama içimin soğuması için bunu yapmam gerek

  vesperlynd, #595063 | 21.04.2017 10:49


 • 403.
  project pan kapsamında 4buçuk ayda 5 oje, 2 ruj, 2 maskara bitirdim. elimde daha ürün olduğu için yenilerini almadım da. sadece çok çok kozmetik alasım geldiğinde 2 dudak kalemi 1 göz kalemi aldım bu süre boyunca.

  bu arada bitecek bunlar!! diye bol keseden de kullanmadım, ha 10 kat sürmüşsün ha çöpe atmışsın aynı çünkü bence. normalde ne kadar kullanıyorsam o kadar kullandım, sadece azalmış ürünlere öncelik verdim, zaten azaldıkları için çabuk bittiler.

  sorry not sorry, #596046 | 11 saat 29 dk önce

 • 404.
  kozmetik uzun zamandır tüketmiyorum. şu an hiçbir ürün eksiğim yok hatta sevdiğim ürünleri bile yedeklemişim. project pan devam. almak için almıyorum artık. kıyafet için düşünürsem ise tüketmiyorum diyemem fakat daha mantıklı alışveriş yapıyorum. örneğin baharın yaklaşmasıyla toplu bir alışveriş yaptım daha da yapmayı düşünmüyorum.

  mabelantika, #596196 | 3 saat 52 dk önce


tümünü göster
"tüketmiyoruz kampanyası" hakkında bir tanım yapın:


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet