the balm meet matte trimony far paleti (5)    


the balm meet matte trimony far paleti
 • 218.
  bugün yaşamış olduğum dramdan bahsetmek istiyorum:)

  zebramo'dan almış bulunduğum trimony palette ne zamandır küf/pas kokusu karışımı alıyordum. bugün gözümü karartıp farları paletten sökmeye karar verdim. sökünce paletin tabanındaki paslı yapışkan tabakayı gördüm, asetonla silip yapışkanı refilllerden temizledim. kurutup ekka palete yerleştirmeye hazır hale getirdim. ancak planladığım üzere palete sığamadım. sonrasında bildiğiniz para bandı ile trimony paletin ayna kısmını maket bıçağıyla gövdeden ayırıp oraya farları sabitledim:) komik tarafı farların halen daha çok kötü kokması. palet orijinal eminim ancak sanırım çok nemli veya küflü bir ortamda beklemiş. napsam bilemedim, çay ağacı yağıyla ovalayayım diyorum birazdan metal yüzlerini:)

  görselleri ekledim:(

  glinda, #606691 | 19.05.2017 16:30

 • 219.
  paleti yaklaşık 10 aydır sürekli olarak kullanıyorum ve gayet de seviyorum fakat şöyle bir durum var. yukarıda da bir süslü arkadaşımın yazdığı gibi paletteki en bomba renkler uygulanıp karıştırıldığında birbirine benziyor. bu paletin en dikkat çeken ve göz alıcı renkleri, ilk çıktığı günden beri arzu nesnesi olmasına sebep olan renkler matt kumar ve matt moskowitz değil mi? hepimizin bu konuda mutabık olduğunu varsayarak devam ediyorum, bu iki renk ile ne zaman uğraşıp didinip böyle çarpıcı bi makyaj yapsam asla palette gördüğüm tonu gözümde göremiyorum. ya birbirlerine benziyorlar ya da karıştırdığım tonlara göre koyulaşıp kahveye dönüyorlar. matt kumar için bulduğum en iyi çözüm altına krem bir far sürüp sabitledikten sonra köşelere crease bölgesine dağıtarak patlatmak oldu. matt moskowitz de matt rossiyle kullanıldığında fena değil, yine koyulaşıyor ama rengi çok kaybetmiyor.
  paletin kalanıyla hiçbir sorunum yok ve gerçekten çok seviyorum. neden? çünkü elimde bu şekilde joker mat farları bir araya toplayan başka bir far paleti yok.
  -matt thomas benim bunu asla kullanım alanım yok diyerek dışladığım ama 10 ay sonunda şu ara kullanılır hale getirdiğim açık pembe. şöyle, color tattoo pink gold'u sevmeyen çok azdır. ben de tek başına severek kullanıyorum. gözümün tamamına sürüp biraz bekledikten sonra thomasla pudra misali sabitleyip matt kumar'la ya da matt moskowitzle dış köşelerden gölgelendirince mükemmel oluyor. başka da bir işe yaradığını görmedim bugüne kadar :d
  -matt lopez elbette en sevdiğim <3 geçiş rengi olarak ideal, tek başına da çok güzel. baharlık turuncu makyaja çok uygun (tam turuncu bir far ile elbette).
  -matt lin'i ben kullanamıyorum (çünkü wnw brulee <3 )ama elinde olmayanlar için elbette bir palette olması gereken bir nötrleme rengi.
  -matt rossi benim için süprizli ve çok faydalı bir renk, hem grimsi küllü kaşlarıma çok uyuyor kaş dolduruyorum hem de içinde yoğun grilik bulundurduğu için kontür yapıyorum kendisiyle. balm desert bronzer'la sıcaklık verdiğimde kontör rengi olarak çok güzel bütünleşiyor hem cildimle hem bronzerla.
  -matt evans hakkını pek veremediğim bir renk, aslında çok güzel sütlü kahve ama lopez dururken onu kullanmak hiç aklıma gelmiyor :d
  -matt reed kirpik tipleri, köşeler için vs muhteşem zaten. kontör olarak da denedim (bahama mamaya çok benzediğini düşünerek) fena olmadı ama bana çok koyu kaldı. koyu buğday ve esmer tenler deneyebilir çok rahat dağılıyor.
  -matt ahmed'le maalesef neredeyse hiç işim olmuyor. nadir eyeliner çekiyorum onun için de jel eyelinerım var zaten :d benim için paletteki en işlevsiz far. ama yorumlayacak olursam tam siyah, full pigmentli ve oldukça kalıcı. siyah far kullananların epey işine yarar.

  baya uzun bir entry oldu ama bir ürün ile alakalı 3-5 kullanımdan sonraki yorumdan ziyade aylarca sık sık kullanmış bir tüketicinin fikirlerini almak hepimiz için daha iyi oluyordur diye düşünüyorum. özellikle far paleti, fondoten gibi uzun süreli kullanımlarda huyu suyu ortaya çıkan ürünlerde. en az 70-80 lira verdiğimiz ürünlerle ilgili etrafı bilgiye sahip olmak en iyisi.

  edit:imla

  somewineplease, #607513 | 21.05.2017 21:57 ~ 21.05.2017 22:00

 • 220.
   somewineplease in söylediği renklerin solması durumu bence balm ın genel sorunu diye düşünüyorum. ben de aynı durumu mont balm paletindeki bordoda yaşamıştım. renk gözümde soğuk morumsu bir renk duruyordu. zaten o paleti elimden çıkarma sebebim de oydu.

  bunun dışında sıcak alt tonluysanız bu palet ha-ri ka. tüm renkleri çok kullanışlı. bazen yanımda az malzeme olduğu durumlarda göz altı sabitleme pudrası, allık, bronzer, kontür gibi de kullanabiliyorum. renkleri zaten tam bu kışın renkleriydi, mağazalardaki tüm kıyafetler bordo, toz pembe vs idi. o yüzden kışın severek kullandım. yazın da kahve tonlarının bronz tenle ya da bronzerla çok uyumlu olacağını düşünüyorum.
  işin özü benim için her rengi kullanışlı, evladiyelik, hatta çeyizlik :)) bir palet.

  macholic, #607559 | 22.05.2017 00:20 ~ 22.05.2017 00:21

 • 221.
  evet çok güzel bir palet ama bilmiyorum beni iten bir şey var bu palette . balmdan tek paletim bu buna tebeşirimsi değil diyorlardı ancak bu öyle değilse eğer diğer paletleri nasıl çok merak ediyorum. ayrıca o meşhur bordonun yanında bulunan morumsu renk bana hiç ama hiiiç yakışmadı. aslında gerek açık renkleri olsun gerek koyu renkleri siyahı çok başarılı bir palet ama kendisine şimdilik nötrüm.

  cayko, #618966 | 20.06.2017 20:28

 • 222.
  en sevdiğim günlük makyaj paletim. renklerin her biri cok yakısan ve birbirini geçişlerde gören renkler. baz ile uyguladığımda uzun süre dayanıyor. çok fazla ton kullanan birisiyseniz tek bir paletten çok farklı makyaj çıkarırsınız. bittiği zaman kesinlikle tekrar alırım.

  esesra, #629409 | 20.07.2017 19:29


tümünü göster
"the balm meet matte trimony far paleti" hakkında bir tanım yapın:

the balm meet matte trimony far paleti hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet