the ordinary (10)    


the ordinary
 • 25.
  instagram'dan sonra zebramo'da da karaborsa olan marka. sanki bilmiyoruz ikibuçuğüç katı fiyatına sattığınız ürünleri asos'tan, beautybay'den aldığınızı.

  doları dokuzla çarpan zebramocu eksiledi :(

  tirmiktirmik, #606682 | 19.05.2017 15:38 ~ 19.05.2017 17:14

 • 26.
  kullanmış olduğum her ürününden öyle memnun kaldım ki ülkemizde satılmayan markalar içinde sadece birini seç deseler hiç şüphesiz the ordinary'i seçerdim.orjinal rakamlarıyla orantılı makul fiyatlarla gelsin tabi :)

  passsiflora, #606887 | 20.05.2017 01:52

 • 27.
  stok yetiştiremiyorlarmış, ödüllere doymuyorlarmış. internette haberlerini gördükçe oğlum olmuş büyümüş iş kurmuş da meşhur olmuş gibi şişiniyorum bana ne oluyorsa. gerçekten helal olsun. the ordinary çantam var içine iksir gibi dizdim tüm rutinimi (bir tek estee lauder advanced night repair ve clinique ddml hariç) the ordinary'ye çevirdim tamamen.
  verdiğim para ve aldığım verim. yani insan hayret ediyor smflvkskl. helal olsun.

  fondötenleri de tam almalık stokları yetişmiyormuş yeni fabrikaya taşınıyormuş ciğerlerim, o zaman sipariş edeceğim. sürekli de herkese mail atıp özür diliyor gönül çeliyor pr'ın allahını yapıyorlar.

  ayceci, #607015 | 20.05.2017 16:18 ~ 20.05.2017 16:18

 • 28.
  kuzenim sayesinde tanıştığım marka. bende retinollu serumu var ve cidden abartı değil aşık oldum kendisine. retinol içeren ürünleri uzun vadede çok iyi bir yatırım olduğu için seviyorum. e bunun bıraktığı etkide diğer markalara göre fiyatı da oldukça uygun. kuzenime bir daha ki türkiye'ye gelişi için üç tane daha sipariş ettim yaşasın stokculuk aasjkajsasjlajask

  suslu amele, #608802 | 25.05.2017 10:12 ~ 25.05.2017 10:12

 • 29.
  ordinary'i üreten deciem, instagram üzerinden, hisselerinin bir kısmını estee lauder'in satın aldığını açıkladı.

  starsaround, #617453 | 16.06.2017 03:03

 • 30.
  bir türlü alışveriş yapamadığım site. türkiye'deki malum kurallardan dolayı shipping adresi olarak almanya'da yaşayan kuzenimin adresini yazdım, ona gönderecektim o da türkiye'ye gelirken getirecekti. ancak ne var ki shipping adresinde germany'i seçtiğim için otomatik olarak fatura adresi de germany olarak seçildi ve değiştirme gibi bir imkanım yok. ödeme kısmına geldiğimde ise hesap bilgilerimi yazdığımda malesef bankanın adres bilgileriyle faturadaki adres bilgilerinin birbirini tutmadığı uyarısı geldi. yani türkiye menşeili bir banka kartıyla yurtdışında alışveriş yapamayacağım belirtiliyordu. ilk kez de böyle bir şey yaşadım. yurtdışındayken kaldığım zamanlarda garanti kartımla birçok alışveriş yapmış ve adresime kargolatmakta sorun yaşamamıştım. çok kasıntı bir sistem anlayamadım :/çok üzüldüm valla büyük hayalkırıklığı yaşadım. instagramdan yazdım hemen cevap verdiler ancak sonuç değişmedi. neyse ki kuzenim kendi kartıyla ödeyecek ve gelirken getirecek. ürünleri kullanmak için sabırsızlanıyorum. bir an önce gelse de tek tek hepsi için yorumunu yazsam. büyük beklentim var kendilerine karşı <3

  coucou, #617461 | 16.06.2017 03:59 ~ 16.06.2017 04:03

 • 31.
   şurada bahsettiğim ve bir türlü gerçekleştiremediğim alışverişimi sonunda gerçekleştirdim ve ürünler sonunda elime ulaştı. ödemeyi kendim yapamayınca kuzenim kendisi ödemeyi teklif etti ve kendi kartıyla ödedi. ürünler almanya'da 1 hafta içinde ulaştı ve toplamda ürünlere tam olarak 50 euro ödedi. öncelikle cilt tipimden ve neyi amaçladığımdan bahsedeyim. 25 yaşındayım. cildimle ilgili büyük problemlerim yok ancak biraz mükemmeliyetçi ve takıntılı olduğum için özellikle de şu sıralar cilt bakımına takmış durumdayım. bu durumda ece targıt'ın da parmağı olabilir :d neyse cildim karmadan yağlıya dönük. özellikle yaz aylarında çok yağlanıyor ve siyah nokta/ sivilce sayısı artabiliyor. buna ek olarak ufak tefek sivilce lekelerim olmakla beraber 2 hafta önce büyük bir tanesi daha eklendi. ondan çok müzdaribim. cildimde sahip olduğum en büyük sivilce lekesi ve daha rengi kırmızı. yani üstünden çok fazla zaman geçmedi, kurtarabilirim durumu diye düşünüyorum :d cildim hassas değil. bu zamana kadar kullandığım neredeyse hiçbir ürün sıkıntı yaşatmadı. yer yer kızarıklıklarım ve çillerim var ( çillerimi seviyorum amacım onlardan kurtulmak değil. ) amacıma gelecek olursak cilt lekelerimden, beyaz ve siyah noktalarımdan, kızarıklıklarımdan kurtulmak. daha aydınlık daha pürüzsüz ve açıkçası mermer gibi bir cilde sahip olmak. sizi duyar gibiyim: hangimizin isteği o değil ki? :d. buna ek olarak da bir yandan yaşım 25 oldu yavaş yavaş kırışıklıklara karşı da önlemimi almak istiyorum. bir amacım da oydu yani ürünleri sipariş verirken. peki ben hangi ürünleri aldım?
  1) niacinamide 10 % + zinc 1 %: cilt lekelerinin görünümünü, gözenek tıkanıklığını azaltmayı, gözenek görünümünü azaltmayı ve sebum dengesini sağlamayı vaad ediyor. wayne goss bu ürünü de çok beğenmişti. gözenek görünümü konusunda çok etkili olduğundan bahsetmişti.
  2)alpha arbutin 2 % - ha: cilt eşitsizliklerine ve siyah noktalara iyi geliyor. bunu kullandığınızda yüksek güneş koruyucusu kullanmanız da öneriliyor.
  3) azelaic acid suspension 10 % : bildiğim kadarıyla aslında bu bir asit değil. tahılda bulunuyor ve kendi cildimiz de üretiyor diye hatırlıyorum. diğer ürünlerin aksine serum değil de krem formda. çok kutusunda çok amaçlı yazıyor. gerçekten de vaadlerine bakacak olursak her işe yarıyor gibi bir şey. cildi aydınlatmayı, cilt eşitsizliklerini ortadan kaldırmayı, cildin dokusunu düzeltmeyi, pürüzsüzleştirmeyi, lekelerin rengini açmayı, cilde matlık sağlamayı vaad ediyor. bu ürünü gerçekten çok merak ediyorum.
  4) salicylic acid 2% solution: uzun uzun anlatmayacağım. artık salisilik asitin ne işe yaradığına hepimiz az çok aşinayız. kısaca cildi eksfloite ederek lekelerin rengini açıyor. soyulan cildin altında temiz ve yeni bir cildin gelmesini sağlıyor. the ordinary'nin bu ürününde ise değinmek istediğim nokta satın aldığım diğer tüm ürünler 30 ml iken bu ürünün 15 ml olması. yani aslında diğerleriyle az çok aynı fiyatta ama daha az ürün geliyor elinize. yani aslında en pahalı ürün aldıklarım arasında bu diyebilirim. ben bu ürünü şimdi satın aldım ama kışa kadar kullanmayı düşünmüyorum bu arada.
  - hyaluronic acid 2% + b5: bu ürünü de uzun uzun açıklamayacağım. ha ağırlığının 1000 katı kadar su çekebiliyor ve siz normalde ha'yı sürdüğünüzde kısa süreli bir nem hissi yaşasanız da ertesi günü daha çok neme ihtiyaç duyuyorsunuz. o yüzden nemlenmiş ya da ıslatılmış cilde uygulanması önerilir genelde. the ordinary ise geliştirdikleri formül sayesinde direkt olarak cilde uygulanabileceğini söylüyor. ama ben bilemiyorum nemlendirdiğim cildime uygularım gibi geliyor böyle demiş olsalar bile.
  -advanced retinoid 2 % : retinol %1 ürünü daha saf bir içeriğe sahip ancak bu advanced retinoid 2 % 'de ise daha az iritasyon olasılığı var ve de daha iyi bir sonuç vaad ediyor. zaten adı üstünde retinoid. yaşlılık belirtilerine karşı savaşıyor bu ürün de.
  - caffeine solution 5% + eye contour pigmentation and of puffiness: bunun da zaten adı üstünde. kafein içeren bir ürün. göz altı şişliklerini ve koyu halkaları azalttığını söylüyor.

  ürünleri daha kullanmaya başlamadım. bu akşamdan itibaren başlayacağım. deciem'e bir mesaj attım ve rutinimi oluşturmamda bana yardım etmelerini istedim. o kadar tatlılar ki anlatamam. hemen cevap verdiler ve uzun uzun neyi nasıl kullanmam gerektiğini yazdılar. şimdi ben de size yazıyorum:

  sabah:
  1. cildi temizleyin ve yıkayın
  2. ha
  3. niacinamide
  4. caffeine solution
  5. yüksek faktörlü güneş koruması

  akşam:
  1. cildi temizleyin ve yıkayın
  2. alpha arbutin,
  3. niacinamide
  4. caffeine solution
  5. advanced retinoid ( alternatif olarak azelaic acid)

  öneri ve uyarıları da şu şekildeydi:
  1) sa'yı akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayın ve azelaic acid kullandığınız gün kesinlikle kullanmayın.
  2) sa, advanced retinoid ve azelaic acid'i kullanmadan önce cildinizin bir bölgesinde ilk olarak deneyiz. özellikle önceden bu tarz bir ürün kullanmadıysanız.
  3) ürünleri birbiriyle match ederken yavaş ilerleyin. mesela ilk olarak azelaic acid ile başlayın bunu haftada bir iki kez uygulayın cildiniz alışana kadar. sonra da yavaşca advanced retinoidle devam edin. bir onu bir onu kullanın sırayla.
  4) tüm asitler ayrı günlerde kullanılmalı. yani sa, azelaic , retinoid bunlarin hepsi cildiniz alişana kadar akşamlari ve ayri günlerde kullanilmali.

  oh be bitti sonunda :d ben deciemle beraber cilt bakim rutinimi bu şekilde oluşturdum. dediğim gibi ürünleri daha kullanmaya başlamadim. bu akşamdan itibaren başliyorum. sa'yi kişin açacağim daha açmadim bile. ürünleri kullandikça bu girdi editlenecektir.

  ps: ayrıca ürün seçiminde bana yardımcı olduğu ve her sorumu cevapladığı için  amphitrite1983 'e buradan da teşekkür ediyorum :)

  coucou, #621731 | 28.06.2017 22:59 ~ 28.06.2017 23:30

 • 32.
  siyah nokta ve gözenek problemleriyle boğuşan cildim için ürün tavsiyesi istedim kendilerinden hemen yardımcı oldular sizinle de paylaşmak istedim ;

  sabah için:
  -önce normal rutinimize göre temizlik gerekirse sadece su ile
  -the ordinary hyaluronic acid %2
  -hylamide pore control

  akşam;
  -yine temizlik
  -hyaluronic asid %2
  -azelaic acid suspension %10
  -hylamide pore control

  blueisthewarmestcolor, #623056 | 02.07.2017 22:26

 • 33.
  asos'tan 29 haziran'da verdiğim sipariş dün elime ulaştı. kendi sitesinden değil de asos'tan alma sebebim hem fiyatlar daha uygun geldiği için hem de gümrüğe takılma riskine karşın asos kozmetik dışında ürünler de sattığı için takılmaz diye düşündüğüm içindi.
  öncelikle cilt tipim karma - yağlı. sivilce ve gözenek problemli, açık tenli olduğum için de her ne kadar güneşten korusam da lekelenmeye çok müsait, kuruyan sivilceler de uzun süreli leke bırakıyor.
  aldığım ürünler ise niacinamide 10% + zinc 1%, salicylic acid 2% solution, azelaic acid suspension 10%. the ordinary çok geniş bi dünya ve insanın herşeyi alası geliyor. sipariş vermeden önce baya araştırdım, rutini kafamda oturtmaya çalıştım. o kadar da iyi bir rutin yapamamışım aslında ama farkettiğimde çok geçti
  cildim asitlere ve soyucu ürünlere alışkın olduğu için şuan için niacinamide ve azelaic asidi sabah akşam, 3-4 günde bir de sabah akşam salicylic asidi kullanmayı düşünüyorum. ( sa yı azeleic asitle beraber kullanmak önerilmediği için. ) tabi bu sıcaklarda kullandığım için güneş kremini asla ihmal etmeyeceğim. gelişmeleri editleyeceğim.

  fromesinwithlove, #626953 | 13.07.2017 12:19

 • 34.
  ne hayallerle ümitlerle mutlu olmak için serum fondötenini satın aldığım ancak hayal kırıklığı yaratan marka. markayı ilk olarak bayıldığım youtuber ''gothamista'' da görmüştüm. o sadece cilt bakım ürünlerini anlatmıştı ve çok memnun kaldığını söylemişti. zaten cildi bir harika. ben de sonra fondöteni olduğunu duyunca, herkes bayıldığını söyleyince ve içeriği de temiz olunca victoria health sitesinden sipariş ettim (türkiyeye gönderim yapan ve ön sipariş olan bir tek bu siteyi bulabildim). bir aylık bekleme süresi sonunda siparişim kargoya verildi ve 10 gün sonra da elime ulaştı. zaten herşeyden önce yapısını ben hiç sevmedim. tamam su gibi serum gibi ama emilmiyor ve tüm gözenekleri çok belli ediyor. ayrıca hiçbir şekilde sabitlenmiyor. bazla kullanmadım ama baz başka fondötenlerle de kullanmam yani. sonra bir hafta kadar kullanınca yeni sivilceler çıktığını gördüm. konduramadım güneş kremi yapmıştır dedim. ama sivilceler arttı. içeriğini cosdna dan tekrar kontrol ettim ve içindeki polyglyceryl-3 diisostearate maddesinin çok yüksek komedojenik olduğunu gördüm. evet madde sağlığa zararlı değil ama komedojenikmiş. neyse yani sonuçta hiç beğenmedim cildimde doğal da durmadı bi işe de yaramadı. tek iyi yanı renk seçenekleriydi. açık buğday tenliyim 1.2y rengini sipariş ettim ve tam uydu. ama onun dışında bana youtube şişirmesi bir ürün geldi.
  bu arada cilt bakım ürünlerine hiçbişey demiyorum onları denemedim ama yakın zamanda sipariş edeceğim yorumlarımı yazarım.

  gumball, #629248 | 20.07.2017 11:33


tümünü göster
"the ordinary" hakkında bir tanım yapın:© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet