uzun tırnak (8)    


uzun tırnak
 • 137.
  kullanımı sanıldıgı kadar zor değildir; limononu ve zeytin yağını eksik etmeyin kâfi.

  fotoğraflar görsellerde*.

  essy, #534012 | 11.01.2017 16:24

 • 138.
  lens kullandığım için çok özensem de sahip olamadığım şey. bir kere heves edip uzatmıştım, az kalsın lensimi çıkarırken gözümü elime alıyordum. diğer lensi çıkarmayı beklemeden gidip kesmiştim, öyle bi canım yanmıştı. doktora falan gittim hatta sonunda birşeyleri yırtıp çizmişimdir korkusuyla, minimal bir çizik oluşturmuşum tırnağımla gözümde. o yüzden gözlerim mucizevi bir şekilde düzelmeden yada lazerle çizdirmeden, uzun tırnak benim için hayal.
  bu arada uzun tırnağı olup da lens kullananlara söylüyorum, doktorum bana, eğer her lens takmadan önce ve çıkarırken tırnaklarını etraflıca fırçalayıp temizlemeyeceksen, tırnaklarını uzatma, uzun tırnakla gözün mikrop kapması riski daha yüksek demişti. ben de öyle bir sabra sahip olmadığımdan uzatmıyorum.

  gigglebangs, #534033 | 11.01.2017 16:45

 • 139.
  bütük bir uğraş gerektirmeyen bir şey aslında. beslenmenize dikkat edip tırnaklarınızın güçlenmesini sağlamanız yeterli. kimisi tırnak besleyici, güçlendirici kimyasal olan birçok şey kullanıyor ama aslında onlara bile gerek yok. illa bir şeyler kullanılacaksa doğal zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederim

  suslu panda, #534384 | 12.01.2017 00:38

 • 140.
  yani bir tek ben böyle düşünüyorum belki de ya da benim tırnak yapımdan da olabilir ama ben uzun tırnağı kısa tırnağa göre daha hijyenik buluyorum asıl. etrafımda gözlemlediğim kadarıyla da böyle. ellerimi yıkarken her zaman tırnaklarımı avuç içlerimi kaşıyor gibi yaparak sabun girmesini sağlıyorum. uzun bir süre sabunluyorum elimi. hiç de arasında kir falan birikmiyor yani. ama kesip kısa olarak kullandığımda ne kadar uğraşırsam uğraşayım tırnaklarımın arasında kir oluyor çünkü kısa olduğu için sabun ve su içeri girmiyor doğru düzgün. duş aldığımda da mesela uzunken tırnaklarımın arası tertemizken kısa olduğu zamanlar duş almama rağmen kir olabiliyor. tabi sonrasında öyle dolaşmıyorum temizliyorum tırnaklarımı. fakat uzun tırnak dediğim gibi bana göre daha hijyenik.

  smile, #580724 | 20.03.2017 01:28

 • 141.
  hayatımda hiç sahip olmadığım sanırım hiç sahip olmayacağım tırnaklar, hem itici hem pismiş hissi yaratıyor bende, hatta uzun tırnaklı birinin yaptığı yemeği yerken biraz çekiniyorum mümkünse yememeye çalışıyorum, o kadar uzun olup içlerine pislik dolmaması imkansız. aynı zamanda o kadar uzun tırnaklarla nasıl bilgisayar kullanıp, cep telefonu tuşlarına basabiliyorlar merak ediyorum.

  wildnwet, #580828 | 20.03.2017 11:25

 • 142.
  eskiden bayıldıgımdı ama artık değil. bunun 2 nedeni var. 1-) tırnaklarım karman katman soyuluyor. ve okuduğum verilere bu saç dökülmesiyle doğru orantılıymış.(rimmel 14 day nail rescue biraz iyi geldi) bende ikisi de fazla olduğu için uzatamıyorum. 2. neden ise kışın nasılsa yaza daha var kısa kesiyim de soyulması gitsin hem de uğraşmıyım diye kısa kestim. ve kesiş o kesiş. azıcık uzatınca hemen kesmek törpülemek istiyorum.(saç için de aynı sey geçerli) ve kısa görünüm kesinlikle daha kibar duruyor bence. böyle daha çok sevdim :)

  soyadikamilolan, #580897 | 20.03.2017 13:46

 • 143.
  üniversite yıllarında uzun kullanan biriydim genelde. uzun dediysem şimdi yaptıkları protez tırnaklar gibi cadı shila modeli değil. az uzun. fakat kırılmasıyla uğraş,aman şu işi yapmiim şimdi kırılır tırnağım falan derken bıkmıştım.ki tırnaklarım çokta sağlamdı öyle kolay kırılmaz. ama esas bırakma nedenim gözlerimdeki alerjidir. rahatsızlık sonrası hijyeni 2 kat önemser oldum. çokta faydasını gördüm. rahatlık da cabası. ayrıca kısa tırnak bence hala trend. kısa tırnaklar tertemiz geliyor bana

  newyorkcheescake, #580912 | 20.03.2017 14:37

 • 144.
  belki de en şanslı olduğum konu. kökten uzun oldukları için uçtan ortalama bir kesmeyle uzun tırnakla dolaşmış oluyorum. yani normal bir tırnaktan her türlü uzun bir tırnağa sahibim ama bunu uzatarak elde etmiyorum. zaten hamur işi yapmayı sevdiğim uçların uzamasına tahammül edemiyorum.

  morkafa, #580956 | 20.03.2017 16:15


tümünü göster
"uzun tırnak" hakkında bir tanım yapın:© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet