akış (1000)
 • 1000.

  "genç göstermek" hakkında :
  eskiden çok rahat böyleyim derdim ama aldığım kilolar sonrası artık bu özelliğimi sıfırlamış durumdayım.. özellikle son zamanlarda öyle kötü ve sağlıksız besleniyorum ki.. genç göstermek genetik yapının dışında ne yiyip içtiğini de kapsıyor. beslenme biçimi kısaca..

  siirgibihatun, #592736 | 15.04.2017 23:17

 • 999.

  "makyaj yapmayan kadınlar" hakkında :
  30 yaşıma kadar hiç makyaj yapmadım. daha yeni yeni öğreniyorum nasıl yapılacağını. bunun benim için güzel bir avantajı oldu, cildim makyajdan kaynaklı yıpranmadı. hala 23 yaşında sananlar var. ancak makyaj bir aksesuar olarak da düşünülmeli. sahip olduğu tarz ile bütünleştiren insanlar var. sadece kusurları kapatmak için değil, tarz bir görünüm içinde yapılabiliniyor. keşke biraz daha önceden makyaj yapmaya alışsaydım ve insanları alıştırsaydım da beni her gördüklerinde aaa bugün de ruj mu sürdün demeselerdi :) makyajı hafif derecede ve kendine yakıştırarak yapan tüm kadınlara hayranım. pek güzel oluyorlar :)

  harley quinn, #565006 | 20.02.2017 08:22


 • 998.

  "bakımlı olmak" hakkında :
  insana mutluluk verir. düşünsenize tek bir fazla tüy yok üstünüzde, elleriniz ayaklarınız manikür pedikürlü.. sonra saçlarınız temiz ışıl ışıl parlayıp miş gibi kokuyor. koltukaltlarınızdan resmen çiçek açıyor. dişleriniz bembeyaz yüzünüz sağlıklı görünüyor. kim istemez?
  ben çok seviyorum bakımlı olmayı. hakediyor bedenim.

  alganus, #563749 | 18.02.2017 01:42

 • 997.

  "özgüvensizlik" hakkında :
  herkesin size baktığını düşünme hep diğer insanlardan alçak olduğunuzu düşünme , yanında biri olmadan kimseye cevap verememe. vs , yaşamayanın anlayamayacağı bir olay. yenmek ise sanıldığı kadar zor değil.

  teletabiis, #560740 | 14.02.2017 11:26

 • 996.

  "özgüvensizlik" hakkında :
  özgüvensizlik bana göre iki türlüdür. birincisi karşı taraftan da kolayca görülebilenlerdir. bu kişilerin özgüvensizliği davranışlarına ve kullandığı kelimelere de yansıdığından hemen anlaşılırlar.

  ancak bence esas dikkatli olunması gereken ikincisidir. yani aşırı özgüven ve kendini beğenmişlikle özgüvensizliğini perdeleyenlerdir. bu kişiler her zaman hayatlarının ne kadar iyi olduğundan bahseder ve bunu ince ayrıntılara kadar detaylandırır. karşı tarafı dinleme zahmetine katlanmaz çünkü kendine dahi saygısı olmadığından nerede kalmış karşı tarafa saygı beslemek... karşı taraf da buna tepki verdiğinde zanneder ki kıskanılıyordur. halbuki olay çok başkadır. bunu da hiçbir zaman bilemeyecektir.

  bu noktada herşey dozunda güzeldir diyeceğim. güçlü ve zayıf taraflarını bilip zayıf olan alanlarını güçlendirmeye çalışmak özgüven ve gücün kanıtıdır.

  cosmetique, #560739 | 14.02.2017 11:26 ~ 14.02.2017 11:28

 • 995.

  "özgüvensizlik" hakkında :
  sadece özgüvensizler değil özgüven patlaması yaşayanlarda ne toplum genelinde ne de herhangi bir sosyal mecrada sevilirler.

  bir de özgüvensizlikten daha elzem birşey varsa o da kendini beğenmişlik. kendini beğenmiş kişinin en genel geçer argümanı " kendimi beğeniyorum işte ne güzel, beğenmeyeyim mi?" asıl büyük özgüvensizlik bu cümlenin altında yatıyor. çünkü o kendini beğenmese başka kimse beğenmeyecek. toplum tarafından beğenilsin diye insanların sürekli gözüne sokulmaya çalışılan şey gittikçe saldırganlaştırıyor aşırı özgüven kişisini (bkz: göstermezse ölecek hastalığı)

  aşırı özgüven ve özgüven eksikliği birbirine eşit. herşeyin ortası makbul.

  xesim, #560728 | 14.02.2017 11:05

 • 994.

  "esmer kadın" hakkında :
  her cilt rengi ve saç renginde öyle güzel kadınlar var ki birinin diğerinden farkını göremiyorum. hepsi ayrı ayrı çok güzel (bana iyi insanlar genelde çok güzel gelirler, gülüşleriyle bakışlarıyla o nedenle objektif olamayabilirim) . türkiye'de çok fazla sarışınlık olmadığı için esmerlere çok bakılmıyor olabilir. aklıma direkt tuba büyüküstün geliyor mesela esmer denilince, bu başlıkta paylaşılan fotoğraflardaki kadınları da sollar.

  mrsdalloway, #552401 | 05.02.2017 17:37

 • 993.

  "ince bel" hakkında :
  ince beli takıntı haline getirmiş bazı kadınlar, karın boşluğunda ucu serbest halde duran son iki kaburga kemiğini aldırıp daha ince bele sahip oluyorlarmış.

  minmin, #525161 | 28.12.2016 19:39


başlık hakkında bir tanım yapın:

bir tarafı uygulama, diğer tarafı karıştırma fırçası rihanna tragus piercing

maybelline master bronze palet ile yaz makyajı | laura mercier, essence, max factor, the balm
maybelline master bronze palet ile yaz makyajı | laura mercier, essence, max factor, the balm

kundalini yoga hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet