akış (1000)

 • 999.

  "kış mevsimini çekilir kılan şeyler" hakkında :
  eskiden olsa yaklaşık şöyle klişe bir liste yazardım:
  -kahve
  -battaniye
  -üşümek
  -kar
  vb. romantik şeyler. ama şimdi katttiyen çekemiyorum. 1 aydır boğazım şiş ve acıyor iyileşemiyorum. sabahları yediğim soğuk yüzünden büyük ihtimalle. sokaktaki insanlara ve hayvanlara çok üzülüyorum. sürekli üşüyorum, evde bile ısınamıyorum. burda kar da yağmıyor zaten. meh. olmamış bu kış.

  livelovelaugh, #517665 | 17.12.2016 17:43 • 997.

  "üniversite mezuniyet törenine katılmamak" hakkında :
  benim yaptığımdır.annem vefat etti ve aileden kimse kızım bu sene mezun oluyorsun tören neyin yok mu dememişti.arkadaşların fotolarına bakınca faceden üzülmüştüm ama sap gibi gitseydim de üzülecektim.neyse efenim 2 sene geçti şimdi hiçbir şey ifade etmiyor gidip gitmemek.

  krembrule, #514090 | 12.12.2016 14:33

 • 996.

  "süslüleri en çok sinirlendiren şeyler" hakkında :
  1) not vermek zorundaymışım gibi davrananlar. bakın insan olan ister bende veririm ama ben okumaya üşendim özet atsana diyene günahımı vermem

  2) makyajıma karışılması. sen sivilceni kapatmazsın sonra beğenmiyorum diye gezersin şikayet edersin. ben kendimi iyi hissedip gelirim okula. istersemde geç kalırım sanane? annem babam bu kadar geç gittin lafı etmiyo?

  3) drama queenler

  4) çok ısrar eden pazarcılar

  olduolacak, #514087 | 12.12.2016 14:29 ~ 12.12.2016 14:29


 • 994.

  "süslü sözlük itiraf" hakkında :
  habersiz gelen insanlardan nefret ediyorum. yeni evliyim. eşim iş değiştirdi. yeni işi daha yorucu eve gelince cılkı çıkmış oluyor adamın. reglim yeni bitti. 1 haftadır kardeş kardeş uyuyoruz.
  dün akşam işten geldim yemeğim zaten hazırdı çok bi işim yoktu yani. içimden geldi süslenmek istedim. h&m'den zamanında aldığım dantelli seksi zıbını giydim. üstüme de üşümiyim diye saten kısa siyah sabahlık giydim. akşamları genelde kimse gelmez yani. eşimle de telefonda konuşmuşum yoldayım dedi. kapattım makyajımı tazeleyeyim dedim. 10 dk geçti kapı çaldı. eşim geldi zannediyorum ne hızlı geldi bu adam falan diye söyleniyorum kendi kendime. kapıyı bir açtım görümcem. kız da şok oldu müsait misin dedi. tabi tabi gel abin daha gelmedi yemek hazırlıyodum ben de dedim. aradım açmadı ben de annemler para gönderdi onu vermeye geldim dedi.
  normalde direk söylerdim haber verseydin keşke diye ama neden bilmiyorum bişey demedim.
  üstümü de değiştirmedim.

  ama sinirlendim ve sanırım bunu yansıttım. neyse ki çok oturmadı ve gitti. normalde misafir misafirdir benim için evime insanların gelmesinden hoşlanırım. görümcemleri falan da sıklıkla davet ederim. hiç sorunum yok ama habersiz gelen insanlardan hoşlanmıyorum kim olursa olsun.

  zeyfashion, #489371 | 09.11.2016 11:50

 • 993.

  "bilgentolis" hakkında :
  üstte ki girdiye katılıyorum, doğallık ve sempatiklikte bir yere kadar sen bu işten para kazanıyorsan biraz emek vermelisin, ciddi ciddi para harcamayı sevmiyor.hediyelere bayılıyor, her zaman farklı olmak iyi değildir.

  darling, #489370 | 09.11.2016 11:49 ~ 09.11.2016 11:49


 • 991.

  "arama ve kurtarma derneği" hakkında :
  17 ağustos sonrası artçı depremler olurken güzel ülkemde,balıkesir dolaylarından yola çıktık.korktuk çünkü, iç anadoluya güvenli yerlere akraba yanına gideceğiz.
  mola verdiğimiz yerde 3-4 tane 30lu yaşlarda adam,kendi aralarında konuşuyorlardı,şu saatte işte varmış oluruz,kahve içelim kendimize gelelim,yola çıkalım falan diye.
  annemler akutta gönüllü olduklarını anlamıştı.ben o sıralar sanıyordum ki akut devlet eliyle yönetilen bir yardım kuruluşu,9-10 yaşlarındaydım.
  neyse zamanla öğrendim ki bu adamlar gerçekten bu ülke için faydalı işler yapıyorlar.üstelik gönüllülerden oluşan bir sivil toplum örgütü.
  faydalı olan her şey zararlı görülür bu ülkede.buna alıştık.
  ama bu adamların faydası direkt olarak cana yönelik.yani gelişim,medeniyet,bilim,görgü,iyi ahlak falan değil insan canı kurtarmaya yönelik.saf bir amaç.
  regl döneminde karnımız ağrıdığında ne kadar yalnız hissediyoruz değil mi?o acıyı sadece biz taşıyoruz çünkü,anlıyoruz ki paylaşamıyoruz o acıyı ve çevremizden ilaç istiyoruz,battaniye istiyoruz,sıcak su torbası istiyoruz.
  bu en ufak acıyı bile düşünün sonra kendinize sorun, neden göçük altında kalmış insan canını kurtarmaya yönelik çalışan bir oluşum köstekleniyor?
  canavarlıktan başka ne bu?

  beyaztavsan, #474104 | 20.10.2016 10:23 ~ 20.10.2016 10:29

başlık hakkında bir tanım yapın:tarkan - kış güneşi
tarkan - kış güneşi

interrailturkiye hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet