akış (1000)
 • 1000.

  "didem soydan" hakkında :
   bu videoda ben hiç sigara ve içki içmedim diyor 2-3 sene önce instagrama sigara içerken resimlerini yüklüyordu hatta içki içerken bile koyuyordu. burada maksat aa içki sigara içiyormuş değil ama insan neden sırf imaj için böyle yalan söyler ki :d not : görsellere eklendi

  xolovexo, #608101 | 23.05.2017 15:00 ~ 23.05.2017 15:02

 • 999.

  "süslü sözlük itiraf" hakkında :
   sahiden bizi bölüme şikayet etmiş ajajajhsjdlsöçs. gerekçesi de izin alarak dersten çıkıp ona saygısızlık etmemiz. bakın bu ego ne bölüm başkanında, ne dekanda, ne yıllarını bu mesleğe adamış akademisyenlerde var. böyle küçük bir insan işte, ilan edilmez ki bu kadar. birkaç gündür okula gitmiyorum ama salı günü gidip savunmamı yapacağım. benim bir korkum yok. bizzat kendisinden iznimi alıp çıktım dersten, hodri meydan sayın latin dansçısı.

  womaninamartiniglass, #597796 | 28.04.2017 15:40


 • 998.

  "çeyiz önerileri" hakkında :
  acayip güzel öneriler verilmiş ben de eksik kalmıyım ekliyim bişeyler.

  elektrikli süpürgenizin haricinde bir tane de -ucuz yollu bile olur- dik süpürge satın alın. çok pratik. bir şey döküldüğünde ya da evi şöyle bir süpürmek istediğinizde işinizi görüyor, az yer kaplıyor ve "elektrikli süpürgeyi mi açıcam" üşengeçliğine birebir. ben de fakir darky var. çok memnunum. hatta instagramda gördüm bunu; bir ıslak mendili makinenin toz haznesindeki filtreye geçiriyorum. süpürürken inceden ıslak mendilin kokusu geliyor ama daha da güzeli, hazneyi boşaltmak çok kolay oluyor; mendili atıyorsun ve yenisini takıyorsun.

  gereğinden fazla nevresim takımı almayın onun yerine çiftli yastık kılıfları alın. yastık kılıfı nevresimden daha sık değişip yıkanıyor dolayısıyla daha çok yıpranıp, rengi soluyor. misafire çıkaracağınız nevresim takımı yastıklarıyla yepisyeni durmuş olur.

  bulaşık süngeri almayın; çok bakteri üretiyor. temiz tutmak zor. onun yerine şöyle bir  bulaşık bezi alın. rossman'da ya da başka markaların filan da vardır muadilleri. işiniz bittikten sonra da iyice suyunu sıkıp musluğun filan üzerine asın kurusun, nemli bir şekilde beklerse o da mikrop vs üretir.
  ha var olan bulaşık süngerleriniz sirkeli suda kaynatırsanız o da temizler ama iki üç günde bir bu işi yapmak zor hakikaten.

  bunların dışında da her şeyi tam alcam diye zorlamayın kendinizi de bütçenizi de. evlendikten sonra eve alıştıktan sonra yeni ihtiyaçlar hasıl oluyor, siz değişiyorsunuz kafanız değişiyor; zaman içinde alırsınız kalanları da. öyle işte.

  spleen, #573740 | 06.03.2017 20:23


 • 996.

  "toma" hakkında :
  hiç suyunu yemediğim... yok arkadaş, yemedim yiyemedim.
  yeseydim evlatlarıma gururla anlatırdım. neyse ki ayağımın dibine gaz kapsülü düşmüşlüğü var, "bunlar olurken sen neredeydin anne?" dediklerinde utanmayacağım.
  tanım: toplumsal olaylara müdahale aracı. çarşı pek sever :)

  edit: örgütler işin içine girdikten sonra gezi'ye gitmeyi bıraktım, kimsenin ekmeğine yağ sürecek değildim ama bu başka girdinin konusu.

  eksiler üzerine:
  bu ülkede yeşil ağaçlar istedim, beton yığınları değil. sadece bir kesime değil, her kesime özgürlük istedim. sevgiden bir çember oluşturalım, kin-nefret değemesin bizlere istedim.
  çocuklarımız bir arada büyüsün, bir arada oynasın, şarkılar söylesin istedim. onlara nefretten arındırılmış, pırıl pırıl bir gelecek bırakmak istedim.
  çok şükür ne ülkeme zarar verecek örgütlerin ekmeğine yağ sürdüm, ne cemaatlerin/tarikatların.
  bu ülkede kin güttüğüm hiçbir kesim yoktur benim, bilen bilir. ancak önce insanlık diyorum. hiçbir ideoloji, hiçbir siyasi görüş insanlığının önüne geçememeli insanın. ancak o zaman "ben insanım" diyebiliriz, ancak o zaman insanlıktan bahsedebiliriz.
  eğer ben bunları istedim diye nefretinizin hedefi olacaksam, olsun varsın. belki bir gün, birbirimizi tanıma fırsatı bulursak haksız kininizin farkına varırsınız. sevgi tohumları serpiştiririz gönüllerimize.
  belki anlarsınız benim varlığımın sizin varlığınızı tehdit etmediğini.
  hak veriyorum da sizlere, öylesine ayrıştırıldık ki biz sanki aynı toprakların nimetinden faydalanmıyormuşuz gibi. sanki bu cömert topraklar hepimize yetmezmiş gibi ayrıştırdılar bizi. yok, sadece akp hükümetini demiyorum. daha da öncesine dayanıyor bunlar. bizi bize düşürdüler, kardeşi kardeşe.
  sevgiye özlemle, diyerek girdimi noktalıyorum.

  vanilladreams, #560855 | 14.02.2017 14:03 ~ 14.02.2017 15:21

 • 995.

  "en yakın arkadaşın olmaması" hakkında :
  en yakın arkadaşım olunca ve o beni en yakını olarak görmeyince gerçekten bunu kendime dert edindiğimi farkettiğimden beri insanlara ne kadar yakın görünsem de hep bir duvar örüyorum araya, çoğu şeyimi anlatmıyorum çünkü deneyimlerim bana bunu öğretti. kimseye koz vermiceksin. tabi yıllardır sevdiğim arladaşlarımdan bahsetmiyorum ama büyüdükçe çıkar ilişkisine dönüyo bence arkadaşlıklar. kafam rahat valla.

  rujhastasi, #560853 | 14.02.2017 14:03

 • 994.

  "süslülerin hayattaki en büyük amaçları" hakkında :
  independent scholar olabilecek kadar paramın olması. hiçbir kuruma bağlı kalmadan bilgi üretmek, hiçbir yayınevinin sansürüne ve çirkin ilişkilerine maruz kalmadan kitap basabilmek, 'visiting professor' olarak okuldan okula dünyayı gezmek.

  kuzuranasi, #553182 | 06.02.2017 16:08

 • 993.

  "lise arkadaşları" hakkında :
  liseden 2 tane cok yakin arkadasim- dostum dedigim kisilere sahibim. ikisi ayni sehirde kaldi ama ben isim icin baska bir sehirdeyim. senede 1 ya da 2 kere geliyorum ve mutlaka gorusuyoruz, birbirimizde bir gece olsa da kaliyoruz, isin en guzel tarafi hic zaman gecmemis gibi kaldigimiz yerden devam ediyoruz. trip yok kotu niyet yok yalan yok. su an is ya da sosyal hayatimda da cok sevdigim kisiler olsa da yakinlik biryerden oteye gecemedi bende. saniyorum ki yas ilerledikce herkes kendine yoneliyor ve bir mesafesi oluyor. en azindan benim cevremde oyle oldu.

  lemlem, #549256 | 01.02.2017 14:08

 • 992.

  "en iyi kedi mamaları" hakkında :
  acana, orijen, n&d
  internette aratinca uzun uzun aciklamalari var neden bunlarin iyi olduguna dair. ayni markalar kopek mamalari icin de gecerli.

  edit: yukari da okudum biri acanaya gececektim ama kisirlastirilmis kedilere uygun degil demis. hayir yanlis. acana kisirlastirilmis kedilere hatta dis gelisimi tamamlanmis yavru kedilere dahi uygun. acananin kendi sitesinde iletisim bolumunde veterinerle irtibat kurabilirsiniz. telefon numarasi isteyip arayip uzun uzun konusuyorlar. ben kisirlastirilmis kedilerime yillarca verdim hepsi saglikli. bizim eve bu ucu disinda mama girmez hepsinin marka veterinerleriyle saatlerce konusup tartismisligim var siz de icinize sinmiyorsa bizzat markanin veterineriyle konusun derim.

  felina, #549253 | 01.02.2017 14:03 ~ 01.02.2017 14:11

 • 991.

  "cinsiyetçi reklamlar" hakkında :
  özellikle ev eşyalarında ya da ev işlerinde iyelik kullanılınca kusmak istiyorum. çamaşır makinesi neden senin "çamaşır makinen" ya da bulaşık neden senin "bulaşığın" perde neden senin "perden" ya da araba neden "adamın arabası"... bu arz tamlamalar günlük konuşmalarda kullanılınca da sinirlerim zıplıyor zaten. illa bir aidiyet istiyorsan başka bir şey sahiplen örneğin "senin düşüncen", "senin seçimlerin", "senin kararın"...olsun.

  ofsaytibilenkiz, #546237 | 28.01.2017 15:13

başlık hakkında bir tanım yapın:betty boop makeup transformation tutorial
betty boop makeup transformation tutorial

flormar waterproof lipliner 205 hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet