akış (220)
 • 220.

  "doğum kontrol hapı" hakkında :
  pcos dolayısıyla vücudumda tüylenme mevcut, regl düzensizliğim olmasa bile çok az kanama oluyordum. 6 ay önce yasmine başladım. tüylenmeye etki etmesi 6 ayı bulur demişti doktor, zaten çok aşırı bir etki beklemiyordum tüylenmeye karşı. bende kendimi bildim bileli bir depresyon durumu mevcuttu. hapı kullanmadan önce epilepsi ilacı kullandım 3-4 ay hatta bipolarlık durumu için. yasmin kullanmaya başladıktan sonra bu depresif halden kurtuldum. yani pcos bende depresyon yapıyormuş bunu anlamış bulundum.

  fakat ilaca başladıktan yaklaşık 2-3 ay boyunca bende acayip sivilcelenme yaptı. cildimi göremiyordum. 4 ay içerisinde falan ancak geçtiler, kullanmayı bırakmadım bu süreçte ilacı. ayrıca kilo da aldım aç kurtlar gibi yemeklere dalıyordum. fakat şimdi 6.aydayım ve alıştığımı düşünüyorum. aldığım kiloları verdim. ay sonunda tekrar doktora gideceğim bir olumsuzluk olup olmadığını görmek için.

  yani kısacası buraya bakarak yorum okuyarak karar vermeyin. bu ilaçlara kesinlikle yararlı diyemeyiz zaten. doktorum bana (aynı zamanda hocam olur, tıp öğrencisiyim) kar zarar oranı yaparak bu ilaçlara başlayıp başlamamayı önerdiğini, eğer ben kızı olsaydım bu ilaca başlatacağını söyledi ve ben de gözüm kapalı inandım açıkcası. tamamen yararlı değil tabi ki ama benim açımdan baktığımda şu an için %70 olumlu, net iyi oran. bu arada emboli vs tabi ki bir risk bu ilaçta. ama ilaçların hiçbirine %100 yararlı diyemeyiz, kafamıza göre kullanmak bu olasılıkları artıracaktır zannımca.

  sulle, #534354 | 11.01.2017 23:55

 • 219.

  "chloe love parfüm" hakkında :
  bunun nasıl bu kadar sevdiğini gerçekten hiç ama hiç
  anlamış değilim. bence iğrenç kokuyor. temizlik kokusundan değil bu, sabunla karışık baharat kokusu. herkes nasıl bayılıyor gerçekten ben hiç beğenmedim... temizlik kokusu bence bu değil.

  jezebelamme, #534352 | 11.01.2017 23:53 ~ 21.01.2017 17:14 (ed)


 • 218.

  "bichectomy" hakkında :
  fahriye evcen'in doktorunun ismini bulsam hiç düşünmeden koşacağım operasyon.

  kuzuranasi, #534351 | 11.01.2017 23:52

 • 217.

  "essence french click and go takma tırnak" hakkında :
  essence markasının kendiliğinden yapışkanlı french manikürlü dandik takma tırnakları. fiyatı 10 tl civarı.  ürün şu benim ellerim inşaata gidip çimento karıştırmaya çok müsait olduğundan tırnaklarıma da küçük geldi. daha küçük tırnakları olan hanımefendiler tercih edebilir

  vyaka, #534349 | 11.01.2017 23:49 • 214.

  "doğum kontrol hapı" hakkında :
  pek çok rahatsızlığın tedavisi olarak kullanıldığının farkımdayım fakat şöyle bir felaket paylaşacağım sizinle, lütfen gerçekten ihtiyacınız yoksa kullanmayın. kullanacaksanız da *kan tahlili sonucu içeren* (çok çok önemli) doktor tavsiyesiyle kullanın. çünkü pek çok jinekolog bu ilaçları aaaa al bi şunu dene mantığında yazıyor.

  bir arkadaşım, babası jinekolog, erkek arkadaşıyla birlikteliği olduğundan bu ilacı (yasmin) öylesine eczaneden alarak kullanmaya başlıyor. bu kızın alkol, sigara vs bir alışkanlığı yok, kilo problemi yok, turp gibi. cuma günü sağ bacağı mosmor oluyor. pantolondan falan görünmüyor. arkadaşım babasına bu morarmayı söylüyor, babası da ilk olarak doğum kontrol hapı kullanıp kullanmadığını soruyor. kız babasının tepkisinden korktuğundan hayır diyor. babası da bunun üzerine pazartesi günü çalıştığı hastanedeki arkadaşlarına götüreceğini, şimdi nöbetçi doktorlara gerek olmadığını söylüyor.

  cumartesi akşamüstü kız fenalaşıyor, emboli teşhisi. kan tahlili sonucu kızın genetiğinde buna yatkınlık ortaya çıkıyor. pazar sabahı kızın beyin ölümü gerçekleşiyor. annesiyle babası doktor olmalarına rağmen destek ünitesinin fişini çekmiyorlar. ama arkadaşım geri gelmeyecek.

  lütfen ilaçları bilene sormadan kullanmayın.

  champagne, #534312 | 11.01.2017 22:47

 • 213.

  "takas" hakkında :
  flormar- tekli takma kirpik paketi (içinden dört tane kullandım)

  1000hour kirpik yapıştırıcısı (bunu da o dört kirpik için kullandım sjhdjhsj, sıfıra yakın)

  pink by pure beauty essence water (iki kere denedim sadece)

  clinique chubby stick seyehat boy aydınlatıcı 01 rengi (sadece elimde denedim)

  revlon photo ready makyaj bazı (4'te 3'ü duruyor)

  garnier bb cream light rengi (bunu da bir kere uyguladım)

  nine west siyah uzun askılı çanta (hiçbir yıpranma yok, severek kullandım bir süre düşünen olursa fotoğrafını atarım)

  yargıcı - büyük boy, gri, yumuşak deriden çanta (bu da aynı şekilde)

  dax supergro büyük boy (yarısı duruyor)  takas durumunda ürünlerin durumunu görmek isterseniz fotoğraf atabilirim, sevgiler :))

  plumblossom, #534309 | 11.01.2017 22:42 ~ 11.01.2017 23:03

 • 212.

  "wet n wild mega last ruj sandstorm" hakkında :
  golden rose velvet matte 16 numara ve mac taupe'ye renk olarak çok benziyor.

  mega last rujlarını çok sevmesem de; bunun sürümü daha yumuşak ve daha güzel bir kıvamı var. indirim döneminde alınabilecek güzel bir ruj, tek dezavantajı çok kalıcı değil. ancak ben şahsen rujda kalıcılık aramadığım ve sık sık sürmekten keyif alan birisi olduğum için bu kısma takılı kalmam.

  rengi de; hafif kiremit tonlarında açık kafein-turuncu karışımında bir renk. yani ne kahve ne de turuncu olsun derseniz; arası bu ton olabilir.

  http://www.suslusozluk.net/...

  neferkitty, #534308 | 11.01.2017 22:41 ~ 11.01.2017 22:51

 • 211.

  "bichectomy" hakkında :
  bazlama yanaklı olduğum için böyle bi operasyonun var olduğunu duyunca çok sevindim açıkçası. sadece yaptırsam ilerde pişman olur muyum diyorum. sonuçta yüzdeki yağ zamanla kendi kendine gidiyor, iki senede bile çok farketti yüzüm. bu sefer de kurukafa gibi kalmayalım kırklarımızda :(

  highoncinnamon, #534303 | 11.01.2017 22:32

başlık hakkında bir tanım yapın:betty boop makeup transformation tutorial
betty boop makeup transformation tutorial

flormar waterproof lipliner 205 hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet