akış (283)
 • 273.

  "l'oreal casting sunkiss jelly" hakkında :
  kız kardeşim alınca denemek istedim.duştan çıktıktan sonra saç uçlarıma uygulayıp güneşte kurumaya bıraktım.saçlarımı tatlı bir sarı rengi olarak açtı.kendi saç rengim küllü kumral turunculuk olmadı ben de.sevdim ama cruelty free değil pöf.

  drunkbluebird, #621417 | 1 saat 57 dk önce

 • 272.

  "the balm hot mama allık" hakkında :
  bir allıktan beklenen o sağlıklı ve ''tatlış'' diyebileceğimiz ifadeyi yüze verebilen bir allık.

  benim cildimde şeftalidense pembe pembe duruyor.
  elimde in the balm of your hand paleti var ve oradan kullanıyorum. bu benim paletimle mi ilgili bilmiyorum ama bahama mama ve hot mama'da taşlaşma yaşıyorum dönem dönem ve öyle bahsedilen ölçüde bir pigment göremedim, öyle ki fırçayı baya bir sürtüyorum ürünü istediğim düzeyde alabilmek için. ama dediğim gibi bendeki paletten kaynaklı olabilir.

  flower child, #621415 | 2 saat 10 dk önce


 • 271.

  "süslülerin acil durum makyajları" hakkında :
  yaz aylarında uyguladığım şipşak makyajım şöyle;

  the body shop vitamin c nemlendirici gündüz kremini yüzüme uyguluyorum.bunda 30 spf var bu ara favorim oldu.

  nars-radiant creamy kapatıcıyı göz altlarıma ve ihtiyaç duyduğum yerlere uyguluyorum.

  pur minerals-mineral glow bronzerı yanak bölgeme burnuma uyguluyorum.bu öyle bronz bronz duran bir ürün değil aksine ışıltı veriyor yüze çok seviyorum.

  benefit-they're real maskarayı kirpiklerime uyguluyorum.

  hourglass-girl lip stylo inventor rengini dudaklarıma sürüp bitiriyorum.

  10 dk bile sürmüyor.

  drunkbluebird, #621414 | 2 saat 12 dk önce ~ 2 saat 9 dk önce


 • 269.

  "ipek yüz kesesi" hakkında :
  eve'den aldığım keseleri deniyorum bir haftadır. ölü deriyi, kiri çok güzel çıkartıyor. ayrıca benim burnum siyah noktadan geçilmez, ne peelingler ne burun bantları denememe rağmen en iyi sonucu bu verdi. sonrasında yüzüm yumuşacık oluyor, düzenli kullanmaya devam edeceğim.

  fazla bastırmamakta fayda var tabi sonra domates gibi olursunuz

  mirket, #621412 | 2 saat 15 dk önce

 • 268.

  "kalyon tırnak sertleştirici-koruyucu" hakkında :
  tırnak kırılmasını önlemeyi vaat eden beyaz/şeffaf tonlu tırnak cilası.

  deli gibi tırnakları kırılan birisiyimdir. hatta kırılmaktan öte katman şeklinde soyulurlar. bu ürünü oje altına düzenli kullanmaya başladığımdan beri bu sorunu neredeyse hiç yaşamıyorum. kuruması da aşırı hızlı. hiç beklemeden ojeye geçiyorum sürdükten sonra. sonuç olarak bence başarılı ve vaatlerini yerine getiren bir ürün. şüpheniz varsa şans verilmeli...

  flower child, #621411 | 2 saat 16 dk önce

 • 267.

  "saçı yananlara tavsiyeler" hakkında :
  geçen yaz çok kısa bir süre içinde kızıl-şeftali-rose gold-pembe-mor-kızıl-açık kumral-kahve-siyah renkleri ile deneme tahtası yaptığım saçımı artık toparlamış olmamla üzerine yazmak istediğim konu. sadece yanık değil, kırıkları olan ya da işlem görmemiş saçta da uygulanabilecek şeyler saçın genel sağlığı için.

  - yukarıda yazılmış her girdi gibi yanmış saç kesilmeli, geri dönüşü yok. saç aynı tırnak gibi ölü keratin hücrelerinden oluşuyor. canlı değil. gerçi insanlar bunu kabullenmiş durumda, tırnakta ilerleme kaydedemesek de. saç kestirmek benim için adeta korkuydu, suratım tam bir kocaman patates. ancak olay yüzün şekline göre kesim yapabilecek usta bir kuaför bulmayı gerektiriyormuş. saçımı önce "resident evil" izlediğim bir gün gaza gelip milla jovovich'in kulak hizası saçı gibi kestim elime makas alıp. yakışmadı tabii. 3 ay kadar saçımın biraz uzamasını bekleyip kuaförün yolunu tuttum; omzun üstünde, katlı güzel bir şekil verdi. aslında hiç de kötü durmuyormuş kısa-orta boy saç bende.

  yanıkları zaten önceden almış olduğum saçımın kırıkları da büyük oranda gitmiş oldu böylece. saçınızda çok kırık varsa, bu saçın uçlarından ayrılıp kırığın yukarı doğru çıkmasına neden oluyor. "saç uzatmak için saçı kestirme" bununla alakalı; "aylardır saçım hiç uzamadı." diyen kişinin öncelikle kırıklardan kurtulması lazım, saç yukarı doğru ikiye ayrılmayacak bu şekilde.

  - ipek yastık kılıfı kullanmak. saç sert yüzeylere sürtündükçe sonradan kırığa dönüşecek ufak yırtıklar almaya başlıyor. ipek yastık kılıfı uyurken bu durumu oldukça azaltıyor. cilt için de daha faydalı zaten.

  - saçı havlu ile değil, yumuşak ve pamuklu bir tişört,vs. ile suyunu almak-kurutmak. kullandığımız havlular da aynı şekilde yırtıklar yaratıyor, ben önceden sert yüzeyli havlularla saçımı arasına sıkıştırıp; kurusun diye haşır haşır çitilerdim resmen. r.i.p. saçlarım. :/ şimdi kullanmadığım bir tişört ile suyunu alıp, sıkıştırıp çitilemeden kendi halinde kurumasını bekliyorum.

  - saçı toplamak istediğiniz zaman toka yerine saç çubuğu kullanmak. gerçi şimdi insanlar "invisibooble" kullanmaya başladılar saç kırılmasın diye ama saç çubuğu en iyi seçim. güzel bir saç çubuğunu kadınlara yakıştıran, hoş bulan bir ben miyim acaba?

  - cilt nem/su kaybetmesin diye sürülen ürünler nasıl bir oklusif kremle yüze hapsediliyorsa saçta da aynısını uygulamak. ben cildimde kullandığım içinde genelde hyaluronic asit barındıran bir asya toniğini saçım hala nemli iken uçlara yediriyorum, sonrasında leave-in bir saç kremi sürüp en sonunda bir yağ ile nemi hapsediyorum. bu ürünleri azar azar kullanıyorum tabii saç yağlı bir hale gelmesin diye. saçımın dalgaları bir miktar ortaya çıkıyor bu şekilde.

  - saçı olabildiğince az yıkamak. bunu herkes biliyor/duyuyor zaten. cildin sık olarak kendi doğal yağlarından arındırılması nasıl bariyerine zararlı ise aynı şey saç derisi için geçerli. ben saçımın çok kötü olduğu ilk dönemlerde haftada bir kez yıkıyordum. kuru şampuan kurtarıcınız oluyor.

  daria, #621409 | 2 saat 20 dk önce

 • 266.

  "mac viva glam iii ruj" hakkında :
  daha önce hiç (bkz: mac whirl) denemedim ama görsellerden gördüğüm kadarıyla ona çok benzeyen fakat ona nazaran içinde daha az grilik, daha çok sıcaklık ve kırmızılık bulunduran ruj. rujun sürülüşü çok kolay ve koyu rengine rağmen bence kalem kullanımı gerektirmiyor bunun dışında pek kalıcı olduğunu söyleyemem, bir akşam yemeğinde sürmüştüm ve tamam, o akşam yemeğinde abartmış olsam dahi (ne abartması, dünyaları yemiştim) en azından akşamın sonunda dudağımın kenarında bile olsa birazcık kalmış olmasını beklerdim. ama kalmadı en nihayetinde. diğer ürünlerle uyumundan bahsedecek olursak bence bu rujun en uyum sağladığı kombinasyon bronzer ve boş gözler ile. pembe alt tondan ziyade sarı alt tona yakışacağını düşünüyorum.

   bendeki duruşu için tıklayabilirsiniz

  koalata, #621406 | 2 saat 40 dk önce ~ 2 saat 38 dk önce

 • 265.

  "pms" hakkında :
  istisnasız her tatilimde bana eşlik eder. ama balayında güzellik yapmıştı sağolsun :d

  loveglitter, #621404 | 2 saat 45 dk önce

 • 264.

  "indirimleri duyurma kampanyası" hakkında :
  mac online'da mac25 indirim koduna %25 indirim var.şans eseri dün yabancı bloglarda gördüm bu kodu ve deneyeyim dedim.kod bizde de geçerli ve son gün bugün.

  feelingblue, #621398 | 3 saat 5 dk önce

başlık hakkında bir tanım yapın:

mac viva glam 3

bizi tanıyın | makyaj rehberi hakkında sohbetli günlük makyajımız
bizi tanıyın | makyaj rehberi hakkında sohbetli günlük makyajımız

dede hakkında:

- sence vaatlerini yerine getiriyor mu?
- alerjik reaksiyona neden oldu mu?
- fiyat / performans oranını yeterli buldun mu?
- tekrar satın alır mısın?


© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet