soru-cevap aparatı

geri dön

anksiyete

6 yanıt

 • yazar fotoğrafı
  merhaba bu aralar yoğun ataklar geçiriyorum ve başladığı günden itibaren midemde inanılmaz ağrılar var. aynı zamanda da her an kusacakmışım gibi bir his. anksiyeteyle ilgisi olabilir mi? bir şey yiyemiyorum, öğürmeye başlıyorum hemen. heme ruhen hem fiziken çok kötüyüm. midem icin doktora gidecektim ama 2 hafta sonraya veriyorlar randevuyu. o zamana kadar tecrübesini paylaşabilecek olan var mı?

  anonim | 11.01.2017 22:38


yanıtlar


 • yazar fotoğrafı
  0
  evet büyük ihtimalle anksiyeteniz nedeniyle böyle hissediyorsunuz. 2 hafta çok uzun bir süreymiş, neden başka hastaneye gitmiyorsunuz? eğer her şekilde 2 hafta bekleyeceğim diyorsanız eczaneden mide koruyucu bir ilaç alabilirsiniz. sabah aç alırsanız çok rahatlattığını göreceksiniz. ben de çok yaşadım geçer üzülmeyin, şu an mide koruyucular<3 ben :)

  sanmıyorum ama başka bir nedeni de olabilir siz doktora gitmeyi asla ihmal etmeyin.geçmiş olsun.

  pinkdore | 11.01.2017 22:44

 • yazar fotoğrafı
  0
  psikolojik nedenlerden dolayi vucutta beliren rahatsizliklar sanirsam psikosomati-k gibi bir de ismi var. uykusuzluk ya da uyku hali, çarpıntı, el titremesi, onceden olmayan tikler ve tabiki mide ve bağırsak rahatsizliklari. ayni seyleri bende yasadim hala yasiyorum. ilac onerisi isterseniz mide agrisi ve kasilmasi icin protonex (proton pompasi inbihatoru) ve bulanti icin emedur. yalniz yinede saglik ocagindan yazditin hem maliyeti dusuyor hemde doktor degilim bir doktora danismis olursunuz.

  anonim | 11.01.2017 23:02

 • yazar fotoğrafı
  0
  anksiyete stresi arttırır stres de mide asidini. fazla mide asidi de bulantı yapar. normal yani endişelenmeyin. doktor uygun ilacı vericektir

  sorry not sorry | 11.01.2017 23:36

 • yazar fotoğrafı
  0
  ben aynı şeyleri yaşadım . anksiyete oldugumdan bihaber gibip endoskopi bile oldum. sonuç olarak solugu psikiyatride aldım. öncelikle geçici ve üstesinden gelinebilir bir durum olduğunu ögrenmek bile rahatlatmiştı beni. bulanti icin bir ilac sabah icin bir antidepresan gece de meshur atarax yazmıştı. ilaçları 6 ayda dr kontolüyle bıraktım. bu surecte mezun da olmamin verdigi rahatlıkla atlattım. arada hortlasa da takmıyorum ve hemen defolup gidiyor. hayatımdan memnunum ve siz de korkmayın. sadece diger insanlardan daha hassas bir bünyemiz var. ama herkesin derdi başkadir. kendinizi zayif hissetmeyin.
  iki haftalik sürec icerisinde yukardaki arkadas belirtmiş mide koruyucu kullanabilirsiniz. malum kış corbayla beslenebilirsiniz. insanın agzinda cogalmıyor en azindan. ben yayla corbasini en rahat iciyordum. yogurtlu olması felan iyi geliyirdu. ayrıca muz da hem mutluluk kaynaği olması hem de besleyicilik acisindan tercih ettigim bir yiyecekti. son olarak hafif tempolu yürüyüş ve yesilcam filmleri tavsiye ederim:) cok gecmis olsun

  anonim | 11.01.2017 23:45

 • yazar fotoğrafı
  0
  bütün yazılanların yanında dogadanın pasifloralı relax cayını tavsiye ederim. mide ile ilgili sorununuza iyi gelir mi bilmiyorum ama atak sıralarında veya gelicegini hissettiginiz anda icerseniz rahatlatıcaktır diye düsünüyorum. en azından kardesimde cok ise yarıyor. büyük marketlerde bulabilirsiniz.

  anonim | 12.01.2017 00:16

 • yazar fotoğrafı
  0
   pinkdore  sorry not sorry ve anonimler çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. hepsini dikkate alacağım, iyi ki varsınız.

  anonim (soruyu soran) | 12.01.2017 04:10

soruya verecek cevabınız varsa durmayın
© copyright süslü sözlük™ 2012-2017.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, [email protected]

hakkında | iletişim | şikayet

klavye kısayolları:

g güzelinden
b bugün
d dün
r bir gün
k keşfet